مقاله کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه و دوبله فیلم و ویدیو در ویدابیا

عضویت خبرنامه

مقاله های دیگر :

فیلم بدون صدا برای دوبله در نرم افزار دوبله و نریشن ویدابیا

فیلم بدون صدا برای دوبله

تمامی افراد علاقمند به صنعت فیلم‌سازی از فیلم‌سازان گرفته تا بازیگران، مجریان و غیره، دوبله را فرایندی کاربردی‌ می دانند که ضمن سادگی تأمل برانگیز

کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه فیلم و ویدیو (با زیرنویس و یا دوبله)

شاید سال 2005 که ایده ی یوتیوب به ذهن استیو چن رسید، همه گیر شدن این پلتفرم دور از ذهن به نظر می رسید. ولی در حال حاضر، تمام پلتفرم های ویدیویی میخواهند مانند یوتیوب باشند. در سال 2005 یوتیوب با ایده به اشتراک گذاری و کسب درآمد از تولید و انتشار ویدیو و فیلم راه اندازی شد. یوتیوب برای بهترین شدن زمان خیلی زیادی را نیاز نداشت ولی رسیدن به 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه 15 سال زمان برد؛ البته کمی شانس یا همان شروع بحران کرونا که همه را خانه نشین کرد، این فرایند را تسهیل نمود. و حالا یوتیوب بزرگترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو و کسب درآمد دلاری از آن است.

در مورد یوتیوب و پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو در مقاله یوتیوب فارسی توضیحات کامل را داده ایم. اگر هم میخواهید به راحتی و رایگان از یوتیوب ویدیو و فیلم دانلود کنید، به مقاله آموزش دانلود فیلم از یوتیوب مراجعه کنید. در این مقاله سایت های مفید برای دانلود ویدیو، دانلود زیرنویس و همچنین نحوه ترجمه ویدیو های یوتیوب را معرفی کرده ایم.

اینجا میخواهیم بیشتر به این بپردازیم که چطور میتوان از یوتیوب کسب درآمد کرد و بهترین راه های آن چیست:

درآمد یوتیوب از کجاست

قبل از اینکه بخواهیم از یوتیوب کسب درآمد کنیم بهتر است بفهمیم که درآمد یوتیوب از کجاست. در آن صورت می توانیم راه حل جذب درآمد را برای خودمان بهتر پیدا کنیم.

طبیعیست که یوتیوب با تمام عظمتش قرار نیست فقط از یک کانال درآمد داشته باشد. تبلیغات، فروش اکانت های پرمیوم، فروش بعضی فیلم های سینمایی و … چند نمونه از کانال های درآمد یوتیوب است.

تبلیغات یوتیوب

یکی از راه های درآمد یوتیوب تبلیغات بنری و یا ویدیویی است. اگر از یوتیوب استفاده کرده باشید حتما به این تبلیغات برخورد کرده اید. قبل، بین و در آخر بعضی ویدیوها برای افراد با اکانت عادی، ویدیو های تبلیغاتی پخش می شود. دقیقا مانند تلویزیون و میان برنامه های آن. برای این تبلیغات از تبلیغ دهندگان به ازای هر نمایش هزینه ای از طرف یوتیوب دریافت می شود. و همینطور به تولید کننده ویدیو هم قسمتی از آن هزینه پرداخت می شود.

دومین بخش آگهی های یوتیوب، ویدیو هایی هستند که بدون درخواست شما در حال پخش هستند. در اکانت شما و یا وقتی وارد اکانت های دیگران می شوید، ممکن است ویدیویی در همان لحظه پلی شود. شما بدون اینکه بخواهید آن را ببینید. این هم یکی دیگر از روش های تبلیغات ویدئویی یوتیوب است.

شما ممکن است در یوتیوب  بنر های تبلیغاتی را نیز مشاهده کنید. این بنر های تبلیغاتی به ازای هزینه برای هر کلیک، در کنار صفحات مختلف نمایش داده می شوند. بعضی از این بنر ها ممکن است قبل از شروع فیلم ها نیز در صفحه فیلم نمایش داده شوند.

تبلیغات بنری و ویدیویی یوتیوب وبلاگ ویدابیا

هنگامی که شما از طریق اپلیکیشن و یا وبسایت یوتیوب، وارد آن می شوید، دسترسی رایگان به تمام ویدیو ها و آموزش های موجود در آن دارید. ( جز در موارد خاص). آموزش هایی که تا قبل از یوتیوب میبایست برای آن هزینه پرداخت می کردید. بنابراین دیدن تبلیغات چند ثانیه ای ویدیو های یوتیوب، در برابر ارزشی که ارائه می دهد چندان اذیت کننده نیست. اما اگر این تبلیغات برای شما آزار دهنده است،  یک راه فرار وجود دارد. آن هم خرید اکانت پرمیوم یوتیوب است. که در ادامه در مورد آن توضیح می دهم:

اکانت پرمیوم یوتیوب (youtube premium)

اگر دیگر نمی خواهید تبلیغات یوتیوب را تماشا کنید، یوتیوب راه حلی را برای شما دارد. این راه حل خرید اکانت پرمیوم است. یوتیوب اقدام به فروش اکانت هایی با عنوان پریمیوم می کند. 

زمانی که حساب پرمیوم یوتیوب را تهیه کنید، از امکاناتی برخوردار می شوید که اکانت های عادی به آن دسترسی ندارند. با داشتن این اکانت ها شما از دیدن تبلیغات آزار دهنده در امان هستید. دیگر بین ویدیو ها برای شما تبلیغات پخش نمی شود. همچنین با اکانت پرمیوم میتوانید ویدیو هایی را که دوست دارید، دانلود کنید. تا اگر روزی به اینترنت دسترسی نداشتید، آنها را ببینید. خود یوتیوب از مثال هواپیما برای زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید استفاده کرده است. همچنین اگر علاقه به موزیک داشته باشید، می توانید با دانلود برنامه موزیک یوتیوب به آهنگ هایی که در آن پخش می شوند و هنوز پخش سراسری نشده گوش دهید.

چطور اکانت پرمیوم یوتیوب بخرم؟

در ابتدای شروع به استفاده از یوتیوب یک ماه استفاده رایگان از اکانت پریمیوم را به شما می دهد. اما بعد از آن به ازای هر ماه باید 11.99 دلار هزینه کنید. البته در ایران و بدون داشتن کردیت کارت نمی توانید از این امکان استفاده کنید و برای این کار یا باید از کانال های واسطه استفاده کنید و یا از دوستان خارج نشین کمک بگیرید.

فروش فیلم و تلویزیون یوتیوب ( youtube TV )

یکی دیگر از خدماتی که یوتیوب به شما ارائه میکند با عنوان youtube TV است. در تلویزیون یوتیوب 85 کانال مختلف وجود دارد. شما میتوانید آنها را به صورت آنلاین و زنده نگاه کنید. در واقع یک تلویزیون اینترنتی برای خودتان دارید. این تلویزیون هم در ماه اول به صورت رایگان است. اما در ماه های بعد باید بین 65 تا 110 دلار هزینه کنید.

سرویس تلویزیون یوتیوب سرویسی نسبتا جدید است. ممکن است شما از آن اطلاعی نداشته باشید و یا دفعه اولی باشد که نام آن را می شنوید. باید بدانید که این سیستم بسیار مفید و پرطرفدار است و بیش از 100 میلیون کاربر ماهانه دارد.

حال که میدانیم درآمد یوتیوب از کجاست زمان آن رسیده که یاد بگیریم چطور از یوتیوب درآمد کسب کنیم. شما برای کسب درآمد از یوتیوب باید یک کانال عمومی درست کنید که به آموزش آن در مقاله یوتیوب فارسی پرداختیم. در ادامه به نحوه کسب درآمد می پردازیم.

کسب درآمد از یوتیوب

یکی از سختی های استفاده از سرویس های خارجی مانند یوتیوب و گوگل در ایران تحریم و فیلترینگ است. شاید به این دلیل فکر کنید که کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر نیست. البته که خیلی سخت است ولی امکان پذیر بوده. اولین نکته این است که اکانت google ADsense داشته باشید.

برای داشتن این اکانت تنها دو راه است و نمی توانید به صورت مستقیم این اکانت را داشته باشید. راه اول این که دوست یا آشنایی را در خارج از کشور پیدا کنید تا آن فرد اجازه استفاده از اکانت خودش را به شما بدهد. راه دوم استفاده از شرکت های واسطه است که در ازای گرفتن هزینه معلوم و یا دریافت درصدی از درآمد این کار را برای شما انجام می دهند.

خب عادیست که راه اول بهتر بوده اما ممکنه برای دریافت پول زمان زیادی نیاز داشته باشد. راه دوم ساده تر و در دسترس تر ولی با کسب درصد پول کمتری است. انتخاب با شماست…

چگونه از یوتیوب کسب درآمد دلاری داشته باشیم؟

همانطور که می دانید به محض انتشار اولین ویدیو شما توانایی کسب پول از یوتیوب را ندارید و کانال شما باید یک سری استاندارد ها را داشته باشد. این استاندارد ها همیشه در حال تغییر هستند، که شما  میتوانید آنها در صفحه قوانین یوتیوب بخوانید. ما قوانین سال 2021 میلادی را مرور میکنیم ولی ممکن است روزی که شما این مقاله را میخوانید قوانین تغییر کرده باشند.

در حال حاضر برای اینکه کانال شما شروع به درآمدزایی کند نیاز به 1000 دنبال کننده (Subscribe) دارید. همچنین باید مجموعا ویدیو های شما 4000 دقیقه دیده شوند. پس از رسیدن به این دو استاندارد میتوانید درخواست کسب درآمد از یوتیوب را داشته باشید.

بعد از تایید از طرف یوتیوب، تبلیغات مختلف در بین، ابتدا و یا انتهای ویدیو های کانال شما نمایش داده میشوند. و بر اساس تعداد بازدید از هر تبلیغ هم به شما هزینه ای پرداخت می شود که به حساب google ADsense شما اضافه می شود. شما هم میتوانید بعد از جمع شدن این هزینه ها درخواست کسب آنها کنید تا به حساب بانکی شما واریز شود.

کسب درآمد به ازای نمایش تبلیغات

بنظر مسیر ساده ای است نه؟ بله خب؛ ولی نباید به همین راحتی ها به آن نگاه کنید. راه نسبتا طولانی برای رسیدن به 1000 سابسکرایبر (دنبال کننده) دارید. 4000 دقیقه تماشای ویدیو هم همینطور؛ هیچ کدام به این راحتی ها نیستند.

ایده کسب درامد از یوتیوب ( چه نوع محتوایی در یوتیوب منتشر کنیم؟ )

چندین راه متفاوت را در مسیر کسب درامد از یوتیوب می توان به شما معرفی کنم. برای تولید محتوا در یوتیوب، لازم است اول از همه، یک ایده خوب برای ویدیوهای خود داشته باشید. در مقاله ی تولید محتوای ویدیویی  به تفصیل به نحوه انتخاب موضوع پرداخته ایم؛ که پیشنهاد میکنم آن را هم مطالعه نمایید. یکی از راه های ساده و بی دردسر برای تولید محتوا در یوتیوب و کسب درامد از آن، ترجمه ی ویدیو های زبان اصلی یوتیوب است. که میتوانید به راحتی از طریق پلتفرم ویدابیا این ویدیو ها را ترجمه و یا دوبله نمایید. 

کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه و دوبله

یکی از بهترین و سریع ترین راه های کسب درآمد از یوتیوب ترجمه و دوبله فیلم و ویدیو های خارجی است. در مقاله های قبلی هم به این موضوع اشاره شده است. مانند مقاله چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام.

برای مثال بالا کانالی به اسم عشق حرف حالیش نمیشه را دوباره بهتون معرفی می کنیم. این کانال 54 هزار دنبال کننده دارد. بالغ بر 30000 دلار هم بطور میانگین درآمد سالانه آن است. کار این کانال هم دوبله و ترجمه سریال خارجی به همین نام است.

افراد زیادی هستند که دنبال اتفاقات روز دنیا هستند. مثلا کنفرانس های سالانه گوگل، اپل و … که میتوان این اطلاعات را به آنها داد. اگر شما بتوانید آنها را با ترجمه و دوبله فارسی منتشر کنید(این کار را هم در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید).

تخصص ویدابیا هم ترجمه فیلم است.  شما میتوانید با توجه به زمینه کانال خود شروع  به کار کنید و هر ویدیویی را که میخواهید به ما بدهید تا ترجمه آن را به شما تحویل دهیم.

دیگر تخصص ما دوبله است. دوبله ویدیو تاثیر بسیار بالایی در فهم ویدیو برای مخاطب دارد. همین هم دلیلی است که مخاطبان به ویدیو های دوبله شده علاقه بیشتری از زیرنویس شده نشان می دهند. پیشنهاد ما این  است برای اینکه کانال با کیفیت تری داشته باشید به جای ترجمه زیرنویس از دوبله استفاده کنید.

نکته ای که گفتیم برای پخش سریع مطالب روی کانال است بطوریکه شما نفر اول باشید. مطمئنا بهترین بودن و اولین بودن مهمترین تکنیک است. این کاری است شما باید بکنید. ویدابیا در ترجمه و دوبله به صورت تخصصی کار میکند.

ما برای شما ترجمه اتوماتیک هم داریم. ترجمه اتوماتیک سرعت بسیار زیادی دارد. یک چهارم حالت عادی سرعت ترجمه اتوماتیک ویدابیاست. شاید فکر کنید کیفیت ترجمه اتوماتیک پایین است. این درسته ولی اگر به آموزش استفاده از ترجمه خودکار سری بزنید می بینید که می توانید با چند تکنیک ساده کیفیت زیرنویس را بسیار بالا ببرید.

یک تکنیک ساده و کاربردی برای بازدید بیشتر هم اینجا به شما میگوییم. در روز های اول پس از منتشر شدن، ویدیو ترجمه زیرنویس را روی کانال قرار دهید در ابتدا. چند روز بعد دوبله شده همان ویدیو را دوباره آپلود کنید.

سوالات متداول

سوالاتی که ممکن است برای شما هم ایجاد شده باشد

برای درامد دلاری از یوتیوب لازم است ویدیو های جذاب تولید و منتشر کنیم تا حداقل به 1000 سابسکرایبر (دنبال کننده) برسید. و همینطور ویدیو هایتان میانگین به 4000 دقیقه بازدید برسد.

بخش اصلی درآمد یوتیوب از تبلیغاتی است که بین ویدیو ها میبینیم. فروش اکانت پریمیوم نیز یکی دیگر از این راه هاست.

هرچه محتوای ویدیویی شما جذاب تر باشد، زودتر یتوانید دنبال کننده های خود را افزایش دهید و به کسب درآمد برسید. در این مطلب ایده هایی برای تولید محتوای ویدئویی جذاب تر برایتان توضیح دادیم.

در ابتدای شروع به استفاده از یوتیوب یک ماه استفاده رایگان از اکانت پریمیوم را به شما می دهد. اما بعد از آن به ازای هر ماه باید 11.99 دلار هزینه کنید. البته در ایران و بدون داشتن کردیت کارت نمی توانید از این امکان استفاده کنید و برای این کار یا باید از کانال های واسطه استفاده کنید و یا از دوستان خارج نشین کمک بگیرید.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 4 میانگین: 4]

4 پاسخ

  1. تمام فیلمها و سریال ها قانون کپی رایت رو ندارند و بسته به فیلمش میتونید کپی رایتش رو چک کنید
   در کنار اون میتونید خیلی از فیلم هارو کپی رایتشون رو بخرید

    1. بله گرون هست اما بسته نیاز میتونه استفاده بشه
     منظورم این هست که بر اساس درآمدی که میتونید داشته باشید مثل مثالی که از ترجمه فیلم ترکی زدیم
     البته میتونید برای تست اینه آیا ایدتون جواب میده این رو توی یک سایت ایرانی یا خارجی بدون کپی رایت تست کنید تا هزینه ای براتون نداشته باشه و اگر نتیجه مثبت رو دیدید برید حق کپی رایت رو بخرید و وارد یوتیوب بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Italian Trulli

ویدابیا به‌طور تخصصی خدمات ترجمه، زیرنویس و دوبله ویدیو را ارائه می دهد ؛ ما توانسته ایم نرم‌افزار آنلاینی را توسعه دهیم که سرعت ایجاد زیرنویس، ترجمه و دوبله را تا سه برابر افزایش دهد. ما سعی می کنیم خدماتمان را روز به روز بهبود دهیم. یوتیوب فارسی نیز خدمت جدیدی است برای راحتی ترجمه و دوبله همه ی ویدیو های یوتیوب تنها با کپی لینک و جایگذاری در پلتفرم ویدابیا .
خوشبختانه در مدت کوتاهی توانستیم بیش از 45000 دقیقه ویدیو را برای بیش از صد مشتری وفادار ترجمه و دوبله کنیم. این اعتماد شما انگیزه ما را برای پیشرفت بیشتر می کند. بازخورد و نظرات شما بسیار برای ما ارزشمند است؛ بنابراین منتظر پیشنهاد های شما هستیم.