کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه فیلم و ویدیو

کسب درآمد از ضبط ویدیو … اکشن

شاید سال 2005 که همچین ایده ای به ذهن استیو چن رسید، این ایده غیر عقلانی به نظر می رسید. ولی درحال حاضر تمام پلتفرم های ویدیویی میخواهند ملنند یوتیوب باشند. در سال 2005 با ایده به اشتراک گذاری و کسب درآمد از تولید و انتشار ویدیو و فیلم یوتیوب راه اندازی شد. برای بهترین شدن زمان خیلی زیادی رو نیاز نداشت ولی رسیدن به 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه 15 سال زمان برد به علاوه کمی شانس یا همان شروع بحران کرونا که همه را خانه نشین کرد. یوتیوب پلتفرمی است برای اشتراک گذاری ویدیو و کسب درآمد دلاری از آن.

در مورد یوتیوب و پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو در مقاله یوتیوب فارسی توضیحات کامل را داده ایم. میتوانید این مقاله را بخوانید. اگر هم استفاده از یوتیوب را یاد ندارید و دوست دارید از یوتیوب فیلم دانلود کنید به مقاله آموزش دانلود فیلم از یوتیوب مراجعه کنید. (;

اینجا میخواهیم بیشتر به این بپردازیم که چطور میتوان از یوتیوب کسب درآمد کرد و بهترین راه های آن چیست:

درآمد یوتیوب از کجاست

قبل از اینکه بخواهیم از یوتیوب کسب درآمد کنیم باید بفهمیم که درآمد یوتیوب از کجاست. در آن صورت میتوانیم راه حل جذب درآمد را برای خودمان بهتر پیدا کنیم.

خیلی عادیست که یوتیوب با این عظمتش قرار نیست فقط از یک کانال درآمد داشته باشد. تبلیغات، فروش اکانت های پرمیوم، فروش بعضی فیلم های سینمایی و … چند تا از کانال های درآمد یوتیوب است.

تبلیغات یوتیوب

یکی از راه های درآمد یوتیوب تبلیغات بنری و یا ویدیویی است. 

اگر از یوتیوب استفاده کرده باشید حتما به این تبلیغات برخورد کرده اید. قبل، بین و در آخر بعضی ویدیوها برای افراد با اکانت عادی ویدیو های تبلیغاتی پخش می شود. دقیقا مانند تلویزیون و میان برنامه های آن. برای این تبلیغات از تبلیغ دهندگان به ازای هر نمایش هزینه ای از طرف یوتیوب دریافت می شود. و همینطور به تولید کننده ویدیو هم قسمتی از آن هزینه پرداخت می شود. این ویدیو ها تقریبا در تمام فیلم های یوتیوب قابل دیدن هستند.

دومین آنها ویدیو هایی هستند که بدون درخواست شما در حال پخش هستند. در اکانت شما و یا وقتی وارد اکانت های دیگران می شوید. در این حالت ممکن است ویدیویی در همان لحظه پلی شود و شما بدون اینکه بخواهید آن را ببینید. این هم یکی دیگر از روش های تبلیغات ویدئویی یوتیوب است.

در یوتیوب شما ممکن است بنر های تبلیغاتی را نیز مشاهده کنید. این بنر های تبلیغاتی نیز به ازای هزینه برای هر کلیک در کنار صفحات مختلف نمایش داده می شوند. بعضی از این بنر ها ممکن است قبل از شروع فیلم ها نیز در صفحه فیلم نمایش داده شوند.

تبلیغات بنری و ویدیویی یوتیوب وبلاگ ویدابیا

اما یک راه فرار از این تبلیغات وجود دارد. آن هم خرید اکانت پرمیوم یوتیوب است:

اکانت پرمیوم یوتیوب (youtube premium)

اگر از تبلیغات یوتیوب خسته شده اید یوتیوب راه حلی را برای شما دارد. این راه حل خرید اکانت پرمیوم است. یوتیوب اقدام به فروش اکانت هایی با عنوان پریمیوم می کند. 

در این اکانت ها شما دیگر از دیدن تبلیغات آزار دهنده در امان هستید. دیگر بین ویدیو ها برای شما تبلیغات پخش نمی شود. همچنین با اکانت پرمیوم میتوانید ویدیو هایی را که دوست دارید دانلود کنید تا اگر روزی به اینترنت دسترسی نداشتید آنها را ببینید. خود یوتیوب از مثال هواپیما برای زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید استفاده کرده است. همچنین اگر علاقه به موزیک داشته باشید می توانید با دانلود برنامه موزیک یوتیوب به آهنگ هایی که درآن پخش می شوند و هنوز پخش سراسری نشده گوش دهید.

در ابتدای شروع به کار یوتیوب یک ماه استفاده رایگان از اکانت پریمیوم را به شما می دهد. اما بعد از آن به ازای هر ماه باید 11.99 دلار هزینه کنید. البته در ایران و بدون داشتن کردیت کارت نمی توانید از این اماکن استفاده کنید و برای این کار یا باید از کانال های واسطه استفاده کنید و یا از دوستان خارج نشین کمک بگیرید.

فروش فیلم و تلویزیون یوتیوب

یکی دیگر از خدماتی که یوتیوب به شما ارائه میکند با عنوان youtube TV است. در تلویزیون یوتیوب 85 کانال مختلف وجود دارد. شما میتوانید آنها را به صورت آنلاین و زنده نگاه کنید. تقریبا یک تلویزیون اینترنتی برای خودتان دارید. این تلویزیون هم در ماه اول به صورت رایگان است. اما در ماه های بعد باید بین 65 تا 110 دلار هزینه کنید.

سرویس تلویزیون یوتیوب سرویسی نسبتا جدید است. ممکن است شما از آن اطلاعی نداشته باشید و یا دفعه اولی باشد که نام آن را می شنوید. باید بدانید که این سیستم بسیار مفید و پرطرفدار است و بیش از 100 میلیون کاربر ماهانه دارد.

حال که میدانیم درآمد یوتیوب از کجاست زمان آن رسیده که یاد بگیریم چطور از یوتیوب درآمد کسب کنیم. شما برای کسب درآمد از یوتیوب باید یک کانال عمومی درست کنید که به آموزش آن در مقاله یوتیوب فارسی پرداختیم. در ادامه به نحوه کسب درآمد می پردازیم.

کسب درآمد از یوتیوب

یکی از سختی های استفاده از سرویس های خارجی مانند یوتیوب و گوگل در ایران تحریم و فیلترینگ است. شاید به این دلیل فکر کنید که کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر نیست. البته که خیلی سخت است ولی امکان پذیر بوده. اولین نکته این است که اکانت google ADsense داشته باشید.

برای داشتن این اکانت تنها دو راه است و نمی توانید به صورت مستقیم این اکانت را داشته باشید. راه اول این که دوست یا آشنایی را در خارج از کشور پیدا کنید تا آن فرد اجازه استفاده از اکانت خودش را به شما بدهد. راه دوم استفاده از شرکت های واسطه است که در ازای گرفتن هزینه معلوم و یا دریافت درصدی از درآمد این کار را برای شما انجام می دهند.

خب عادیست که راه اول بهتر بوده اما ممکنه برای دریافت پول زمان زیادی نیاز داشته باشد. راه دوم ساده تر و در دسترس تر ولی با کسب درصد پول کمتری است. انتخاب با شماست…

چگونگی کسب درآمد از یوتیوب

همانطور که می دانید به محض انتشار اولین ویدیو شما توانایی کسب پول را ندارید و کانال شما بایدیکسری استاندارد ها را داشته باشد. این استاندارد ها همیشه در حال تغییر هستند که شما  میتوانید آنها در صفحه قوانین یوتیوب بخوانید. ما قوانین سال 2021 میلادی را مرور میکنیم ولی ممکن است روزی که شما این مقاله را میخوانید قوانین تغییر کرده باشند.

در حال حاضر برای اینکه کانال شما شروع به درآمدزایی کند نیاز به 1000 دنبال کننده (Subscribe) دارید. همچنین باید مجموعا ویدیو های شما 4000 دقیقه دیده شوند. پس از رسیدن به این دو استاندارد میتوانید درخواست کسب درآمد را کنید.

بعد از تایید کانال شما در بین، ابتدا و یا انتهای ویدیوهای شما تبلیغات نمایش داده میشوند. بر اساس تعداد بازدید از هر تبلیغ هم به شما هزینه ای پرداخت می شود که به حساب google ADsense شما اضافه می شود. شما هم میتوانید بعد از جمع شدن این هزینه ها درخواست کسب آنها کنید تا به حساب بانکی شما واریز شود.

کسب درآمد به ازای نمایش تبلیغات

مسیر ساده ای است نه؟ آره خب ولی به همین راحتی ها نماید به آن نگاه کنید. راه نسبتا طولانی برای رسیدن به 1000 فالوور دارید. 4000 دقیقه تماشای ویدیو هم همینطور. هیچ کدام به این راحتی ها نیستند.

چندین راه متفاوت را دراین مسیر می توان به شما معرفی کرد. هر کدام ممکن است به نوبه خود برای افراد خاصی مفید و برای دیگرا غیر کاربردی باشد. تخصص ما در ویدابیا ترجمه و دوبله است. یکی از راه های ساده و بی دردسر.

تعرفه درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه و دوبله

یکی از بهترین و سریع ترین راه های کسب درآمد از یوتیوب ترجمه و دوبله فیلم و ویدیو های خارجی است. در مقاله های قبلی هم به این موضوع اشاره شده است. مانند مقاله چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام.

برای مثال بالا کانالی به اسم عشق حرف حالیش نمیشه را دوباره بهتون معرفی می کنیم. این کانال 54 هزار دنبال کننده دارد. بالغ بر 30000 دلار هم بطور میانگین درآمد سالانه آن است. کار این کانال هم دوبله و ترجمه سریال خارجی به همین نام است.

افراد زیادی هستند که دنبال اتفاقات روز دنیا هستند. مثلا کنفرانس های سالانه گوگل، اپل و … که میتوان این اطلاعات را به آنها داد. اگر شما بتوانید آنها را با ترجمه و دوبله فارسی منتشر کنید(این کار را هم در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید).

تخصص ویدابیا هم ترجمه فیلم است.  شما میتوانید با توجه به زمینه کانال خود شروع  به کار کنید و هر ویدیویی را که میخواهید به ما بدهید تا ترجمه آن را به شما تحویل دهیم.

دیگر تخصص ما دوبله است. دوبله ویدیو تاثیر بسیار بالایی در فهم ویدیو برای مخاطب دارد. همین هم دلیلی است که مخاطبان به ویدیو های دوبله شده علاقه بیشتری از زیرنویس شده نشان می دهند. پیشنهاد ما این  است برای اینکه کانال با کیفیت تری داشته باشید به جای ترجمه زیرنویس از دوبله استفاده کنید.

نکته ای که گفتیم برای پخش سریع مطالب روی کانال است بطوریکه شما نفر اول باشید. مطمئنا بهترین بودن و اولین بودن مهمترین تکنیک است. این کاری است شما باید بکنید. ویدابیا در ترجمه و دوبله به صورت تخصصی کار میکند.

ما برای شما ترجمه اتوماتیک هم داریم. ترجمه اتوماتیک سرعت بسیار زیادی دارد. یک چهارم حالت عادی سرعت ترجمه اتوماتیک ویدابیاست. شاید فکر کنید کیفیت ترجمه اتوماتیک پایین است. این درسته ولی اگر به آموزش استفاده از ترجمه خودکار سری بزنید می بینید که می توانید با چند تکنیک ساده کیفیت زیرنویس را بسیار بالا ببرید.

یک تکنیک ساده و کاربردی برای بازدید بیشتر هم اینجا به شما میگوییم. در روز های اول پس از منتشر شدن، ویدیو ترجمه زیرنویس را روی کانال قرار دهید در ابتدا. چند روز بعد دوبله شده همان ویدیو را دوباره آپلود کنید.

دسته‌بندی نشده

4 دیدگاه

  • تمام فیلمها و سریال ها قانون کپی رایت رو ندارند و بسته به فیلمش میتونید کپی رایتش رو چک کنید
   در کنار اون میتونید خیلی از فیلم هارو کپی رایتشون رو بخرید

    • بله گرون هست اما بسته نیاز میتونه استفاده بشه
     منظورم این هست که بر اساس درآمدی که میتونید داشته باشید مثل مثالی که از ترجمه فیلم ترکی زدیم
     البته میتونید برای تست اینه آیا ایدتون جواب میده این رو توی یک سایت ایرانی یا خارجی بدون کپی رایت تست کنید تا هزینه ای براتون نداشته باشه و اگر نتیجه مثبت رو دیدید برید حق کپی رایت رو بخرید و وارد یوتیوب بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *