کسب درآمد در یوتیوب از ویدیو و فیلم و تعرفه آن

کسب درآمد از ضبط ویدیو … اکشن

شاید سال 2005 که یه همچین ایده ای به ذهن استیو چن رسید کمی غیر عقلانی به نظر می رسید. البته الان همه میخوان مثل یوتیوب باشن. در سال 2005 با ایده به اشتراک گذاری و کسب درآمد از تولید و انتشار ویدیو و فیلم یوتیوب راه اندازی شد. برای بهترین شدن زمان خیلی زیادی رو نیاز نداشت ولی برای رسیدن به 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه به 15 سال زمان نیاز داشت به علاوه کمی شانس یا همون بحران کرونا که همه رو خونه نشین کرد. یوتیوب پلتفرمی است که برای اشتراک گذاری ویدیو و کسب درآمد دلاری از اون ویدیو ها.

در مورد یوتیوب و پلتفرم های به اشتراک گذاری ویدیو توی مقاله یوتیوب فارسی کاملا توضیح دادیم که میتوانید این مقاله رو بخونید. اگرم توی استفاده از یوتیوب مشکلی دارید و دوست از یوتیوب فیلم دانلود کنید به مقاله آموزش دانلود فیلم از یوتیوب مراجعه کنید. (;

اینجا میخوایم بیشتر به این بپردازیم که چطور میشه از یوتیوب کسب درآمد کرد و بهترین راهش چیه:

درآمد یوتیوب از کجاست

قبل از اینکه بخوایم از یوتیوب پول بگیریم باید بفهمیم که درآمد یوتیوب از کجاست. در اون صورت میتونیم راه حل درآمد رو برای خودمون پیدا کنیم.

خیلی عادیه که یوتیوب با این عظمتش قرار نیست فقط از یک جا درآمد داشته باشه. تبلیغات، فروش اکانت پرمیوم، فروش بعضی فیلم ها و … چند تا از راه های درآمد یوتیوب اند.

تبلیغات یوتیوب

یکی از راه های درآمد یوتیوب تبلیغات بنری و یا ویدیویی است. 

اگر از یوتیوب استفاده کرده باشید حتما به این تبلیغات برخورد کرده اید. قبل، بین و آخر هر ویدیو برای افراد با اکانت عادی ویدیو های تبلیغاتی پخش می شود. دقیقا مانند تلویزیون و میان برنامه های آن. برای این تبلیغات از تبلیغ دهندگان به ازای هر نمایش هزینه ای از طرف یوتیوب دریافت می شود. و همینطور به تولید کننده ویدیو هم قسمتی از آن هزینه داده می شود. این ویدیو ها تقریبا در تمام فیلم های یوتیوب قابل دیدن هستن.

دومین آنها ویدیو هایی هست که بدون درخواست شما در حال پخش هستند. در اکانت شما و یا وقتی وارد اکانت های دیگران می شوید. در این حالت ممکن است ویدیویی در همان لحظه پلی شود. و شما بدون اینکه بخواهید آن را ببینید. این هم یکی دیگر از روش های تبلیغات ویدئویی یوتیوب است.

در یوتیوب شما ممکن است بنر های تبلیغاتی را نیز ببینید. این بنر های تبلیغاتی نیز در ازای میزانی هزینه در کنار صفحات مختلف نمایش داده می شود. بعضی از این بنر ها ممکن است قبل از شروع فیلم ها نیز نمایش داده شوند.

اما یک راه فرار از این تبلیغات وجود دارد. آن هم خرید اکانت پرمیوم یوتیوب است:

اکانت پرمیوم یوتیوب

اگر از تبلیغات یوتیوب خسته شده باشید یوتیوب راه حلی را برای شما دارد. این راه حل خرید اکانت پرمیوم است. یوتیوب اقدام به فروش اکانت هایی با عنوان پریمیوم کرده است. 

در این اکانت ها شما دیگر از دیدن تبلیغات آزار دهنده در امان هستید. دیگر بین ویدیو ها برای شما تبلیغات پخش نمی شود. همچنین با اکانت پرمیوم میتوانید ویدیو هایی را که دوست دارید دانلود کنید تا اگر روزی به اینترنت دسترسی نداشتید آنها را ببینید. خود یوتیوب  از مثال هواپیما استفاده کرده است برای زمان هایی که دسترسی به اینترنت ندارید. همچنین اگر علاقه به موزیک داشته باشید می توانید با دانلود برنامه موزیک یوتیوب به آهنگ هایی که درآن در حال پخش هستند و هنوز پخش سراسری نشده گوش دهید.

در ابتدای شروع به کار یوتیوب یک ماه استفاده رایگان از اکانت پریمیوم را به شما می دهد. اما بعد از آن به ازای هر ماه باید 11.99 دلار هزینه کنید. البته در ایران و بدون داشتن کردیت کارت نمی توانید از این اماکن استفاده کنید و برای این کار یا باید از کانال های واسطه استفاده کنید و یا از افراد خارج نشین کمک بگیرید.

فروش فیلم و تلویزیون یوتیوب

یکی دیگه از خدماتی که یوتیوب به شما ارائه میده با عنوان youtube TV ماست. در تلویزیون یوتیوب 85 کانال مختلف وجود دارد. شما میتوانید آنها رو به صورت آنلاین زنده نگاه کنید. تقریبا یک تلویزیون اینترنتی برای خودتون دارین. این تلویزیون هم در ماه اول به صورت رایگان است. اما در ماه های بعد باید بین 65 تا 110 دلار هزینه کنید.

سرویس تلویزیون یوتیوب نسبتا سرویسی جدید است. ممکن است شما از آن اطلاعی نداشته باشید و یا دفعه اولی باشد که نام آن را می شنوید. البته باید بدانید که این سیستم بسیار مفید و پرطرفدار می باشد. بیش از 100 میلیون کاربر دارد.

حالا ما میدونیم که درآمد یوتیوب از کجاست. زمان این رسیده که یاد بگیریم چطوری از یوتیوب درآمد کسب کنیم. شما برای کسب درآمد از یوتیوب باید کانال عمومی داشته باشید که به آموزش آن در مقاله یوتیوب فارسی پرداختیم. در ادامه به کسب درآمد می پردازیم.

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

یکی از سختی های استفاده از سرویس های خارجی در ایران تحریم و فیلترینگ است. شاید به همین دلیل هم فکر کنید که کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر نباشد. البته که خیلی سخته ولی در هر صورت امکان پذیره. اولین نکته این است که باید اکانت google ADsense داشته باشید.

برای داشتن این اکانت تنها دو راه دارید و نمی توانید به صورت مستقیم این اکانت را داشته باشید. راه اول این است که دوست یا آشنایی را در خارج از کشور پیدا کنید تا اون فرد اجازه استفاده از اکانت خودش را به شما بدهد. راه دوم استفاده از شرکت های واسطه ای است که در ازای گرفتن هزینه معلوم و یا دریافت درصدی از درآمد این کار را برای شما انجام می دهند.

خب عادیه که راه اول بهتر هست ولی ممکنه برای دریافت پول زمان بر باشد. راه دوم ساده تر و در دسترس تر ولی با کسب پول کمتری است. انتخاب با شماست…

چگونگی کسب درآمد از یوتیوب

همانطور که احتمالا بدانید به محض انتشار اولین ویدیو شما توانایی کسب پول را ندارید و کانال شما باید به یک سری استاندارد ها برسد. این استاندارد ها همیشه در حال تغییر هستند که شما  میتوانید آنها در قوانین بخوانید.

در حال حاضر برای اینکه کانال شما شروع به درآمد کند نیاز به 1000 دنبال کننده (Subscribe) داشته باشید مجموعا ویدیو های شما 4000 دقیقه دیده شوند. در حال حاضر شما می توانید درخواست کسب درآمد دهید.

بعد از آن در بین، ابتدا و یا انتهای ویدیوهای شما تبلیغات نمایش داده میشوند. بر اساس تعداد بازدید از هر تبلیغ شما می توانید کسب درآمد کنید و به ازای هر بازدید میزانی از هزینه به حساب google ADsense شما واریز می شوند. شما هم میتوانید بعد از جمع شدن این هزینه ها آنها را دریافت کنید.

مسیر ساده ای است نه؟ آره خب ولی به همین راحتی ها بهش نمیرسین. راه نسبتا طولانی برای رسیدن به 1000 فالوور دارید. 4000 دقیقه تماشای ویدیو هم همینطور. هیچ کدام به این راحتی ها نیست.

چندین راه متفاوت در این مسیر برای شما وجود دارد. هر کدام ممکن است به نوبه خود برای شما دنبال کنندگان را بیاورند. تخصص ما در ویدابیا ترجمه و دوبله است. یکی از راه های ساده و بی دردسر.

کسب درآمد از یوتیوب با ترجمه و دوبله

یکی از بهترین و سریع ترین راه های کسب درآمد از یوتیوب ترجمه و دوبله مطالب و ویدیو های خارجی است. در مقاله های قبلی هم به این موضوع اشاره شده است.

برای مثال بای کانالی به اسم عشق حرف حالیش نمیشه رو دوباره بهتون معرفی کنم. این کانال 54 هزار دنبال کننده دارد. بالغ بر 30000 دلار هم بطور میانگین درآمد سالانه آن است. کار این کانال هم دوبله و ترجمه سریال خارجی به همین نام است.

افراد زیادی هستند که دنبال اتفاقات روز دنیا هستند. مثلا کنفرانس های سالانه گوگل، اپل و … که همه افراد می خواهند آنها را بدانند. اگر شما بتوانید آنها را با ترجمه و دوبله فارسی منتشر کنید(این کار را هم در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید).

تخصص ویدابیا هم ترجمه فیلم است.  شما میتوانید با توجه به زمینه کانال خود شروع  به کار کنید و هر ویدیویی را که میخواهید به ما بدهید تا ترجمه آن را به شما تحویل دهیم.

دیگر تخصص ما دوبله است. دوبله ویدیو هم تاثیر بسیار بالایی در فهم مخاطب دارد. همین هم دلیلی است که مخاطبان به ویدیو های دوبله شده علاقه بیشتری نشان دهند. پیشنهاد ما این  است برای اینکه کانال با کیفیت تری داشته باشید به جای زیرنویس از دوبله استفاده کنید.

نکته ای که گفتیم پخش سریع مطالب روی کانال است بطوریکه شما نفر اول باشید. مطمئنا بهترین بودن و اولین بودن مهمترین تکنیک است. این کاری است شما باید بکنید. ویدابیا در ترجمه و دوبله به صورت تخصصی کار میکند.

ما برای شما ترجمه اتوماتیک هم داریم. ترجمه اتوماتیک سرعت بسیار زیادی دارد. یک چهارم حالت عادی سرعت ترجمه اتوماتیک ویدابیاست. شاید فکر کنید کیفیت ترجمه اتوماتیک پایین است. این درسته ولی اگر به آموزش استفاده از ترجمه خودکار سری بزنید می بینید که می توانید با چند تکنیک ساده کیفیت زیرنویس را بسیار بالا ببرید.

یک تکنیک ساده و کاربردی برای بازدید بیشتر هم اینجا به شما میگوییم. در روز های اول پس از منتشر شدن، ویدیو ترجمه زیرنویس را روی کانال قرار دهید در ابتدا. چند روز بعد دوبله شده همان ویدیو را دوباره آپلود کنید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *