ترجمه صوت و پادکست چگونه انجام می‌شود؟

مقاله ترجمه صوت در ویدابیا

مقاله های دیگر :

فیلم بدون صدا برای دوبله در نرم افزار دوبله و نریشن ویدابیا

فیلم بدون صدا برای دوبله

تمام افراد علاقمندی که به نوعی در صنعت فیلم‌سازی درگیر هستند، از فیلم‌سازان تا بازیگران، مجریان و غیره، دوبله را فرایندی جالب می‌دانند که هم

تفاوت نریشن و دوبله | بلاگ ویدابیا موسسه تخصصی ترجمه و نریشن فیلم و ویدیو

تفاوت دوبله و نریشن

صداگذاری فیلم با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای مثال، می‌توان به دوبله و نریشن اشاره کرد.

اشتراک گذاری :

صوت و استفاده های آن

ترجمه صوت به این دلیل بسیار مهم است که هر محتوای غیر متنی که شما با آن بر خورد می کنید یک المان صوتی دارد. بهتر بگوییم حس شنوایی یکی از حس های ما و شاید بعد از بینایی مهمترین حس ما برای برقراری ارتباط است. باید بدانید که استفاده کردن از آن بسیار مهم و مورد نیاز است.

در زبان مادری، شما به راحتی مکالمات را می فهمید همچنین از اطلاعاتی که روزانه از طرف اندیشمندان می آیند استفاده کنید. همایش ها و اطلاعات روز دنیا را نیز دنبال کنید.

حتما شما هم به این فکر کرده و این نیاز را در خود احساس کرده اید. حتی اگر این کار را نکرده باشید حتما دوست دارید که با اطلاعات روز دنیا همراه باشید. چیزی که شما از این فایل ها یاد میگیرید بسیار مفید و کاربردی است.

پادکست های معروف فارسی

پادکست ها مراجع بسیار بزرگی هستند که اطلاعات مفیدی را به ما میدهند. آنها به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه منتشر می شوند و ناشی از تلاش چند نفر برای گسترش علم و سرگرمی هستند.

پادکست های زیادی هستند که به زبان فارسی پخش می شوند. پادکست های فارسی اطلاعات مفید و همینطور دنبال کنندگان بسیاری نیز دارند. دودتا از معروف ترین پادکست های ایرانی پادکست های چنل بی و بی پلاس هستند که توسط علی بندری پخش می شوند. در پادکست چنل بی از داستان ها و اتفاقات واقعی صحبت می شود. همچنین در هر اپیزود بی پلاس خلاصه ای از کتاب های غیر داستانی گفته می شود.

افراد به صورت روزانه زمان بالایی را صرف گوش دادن به فایل های صوتی می کنند. در چند سال اخیر پادکست های متفاوت فارسی منتشر شده است که دنبال کنندگان بسیاری نیز دارند. البته باز هم باید بدانید که اطلاعات و سرگرمی های بسیار بیشتری در دنیا وجود دارد. ما  هم می توانیم از آنها استفاده کنیم ولی اگر زبان انگلیسی را یاد نداشته باشیم گوش دادن به این پادکست ها برایمان مشکل بوجود می آورد. در کنار آن باید بدانید که گوش دادن به پادکست در کنار سرگرمی به شما اطلاعات هم می دهد.

باید بدانید با توجه به اهیمت پادکست ها در حال حاضر کمپانی هایی مانند شنوتو توجه خود را بر روی پادکست ها و صوت گذاشته اند. در شنوتو سعی شده است که بهترین پادکست های فارسی در کنار هم جمع شوند.

ترجمه، زیرنویس و پیاده سازی پادکست و صوت های انگلیسی

اهمیت پادکست ها

در دنیای امروز که معمولا انسان ها وقت کتاب خواندن یا فیلم دیدن ندارند دنبال راه های سریع تر برای یادگیری اند. پادکست ها راه هایی سریع و بی دردسری برای یادگیری در کنار سرگرمی اند. در زمان گوش دادن به پادکست شما میتوانید به کار های دیگر هم بپردازید. همچنین شنیدن یک متن وقت کمتری نسبت به خواندن آن از شما میگیرد.

پادکست فارسی آموزش زبان انگلیسی

دیگر فایده گوش دادن به پادکست یادگیری زبان انگلیسی است. اگر شما متن و صوت پادکست را کنار هم بگذارید و در زمان گوش دادنبه پادکست از روی متن آن مرور کنید به مهارت شنیداری (listening) شما کمک میکند. حتی پادکست هایی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند که مخاطبان بسیاری از آنها استفاده می کنند.

اما مهم ترین نکته این است که آیا ترجمه صوت پادکست ها شدنی یا مفید است؟

ترجمه صوت و پادکست در ترجمه ویدابیا

استفاده از صوت و پادکست

استفاده کردن از فایل های صوتی و پادکست های انگلیسی بسیار مفید است. البته این استفاده کمی سخت و یا زمان بر است. ولی باز هم روش ها و راه حل هایی وجود دارد. بیاید دو تا از آنها را مرور کنیم.

اولین راه حل یادگیری زبان انگلیسی است. اگر شما زبان انگلیسی خوبی داشته باشید و بتوانید متن های انگلیسی را بفهمید خیلی برایتان راحت تر است. اسپاتیفای یا یک برنامه پادکست را نصب کنید، در یوتیوب ثبت نام کنید و به راحتی از تمام این اطلاعات استفاده کنید. البته یادگیری زبان کار خیلی ساده ای نیست و شما نیاز به صرف زمان بسیار زیادی دارید. نگران نباشید راه های دیگری هم وجود دارد.

راه دوم گرفتن کمک از فرد دیگری است. کمک گرفتن یک کار ساده و متداول است. ممکن است شما خلاصه یا نکات مهم را بخوانید یا در کانال ها مختلف ببینید. شما میتوانید از موسسات مختلف بخواهید که صوت و یا پادکستی که در اختیار دارید را  ترجمه کنند. ترجمه صوت بسیار کار رایجی برای موسسات ترجمه است. در ویدابیا ما به صورت تخصصی کار ترجمه صوت را انجام می دهیم. در همین مسیر نرم افزار ترجمه نیز کار ساز است.

کتاب صوتی

برای ترجمه صوت چند مرحله باید طی شود:

تولید متن انگلیسی پادکست

در ابتدا شما باید متن انگلیسی را پیاده سازی کنید. یعنی متن فایل صوتی را تایپ کرده و یا روی کاغذ بنویسید. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد.

شما میتوانید از یک فرد مسلط به انگلیسی استفاده کنید این فرد باید متن را گوش دهد و هر کلمه و جمله انگلیسی را بنویسد. بعد از پیاده سازی میتوانید ترجمه را شروع کنید.

با توجه به نرم افزار ویدابیا شما میتوانید با بارگذاری فایل پادکست خود یا گذاشتن لینک و بارگذاری آن بوسیله ما با هزینه بسیار پایین و زمان ناچیز متن انگلیسی پادکست را بدست آورید و در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

میتوانید متنی که برای شما آماده شده است را در کنار فایل صوتی مرور کنید. با این کار در کنار یادگیری زبان انگلیسی محتوای آن پادکست و یا فایل صوتی را بهتر می فهمید.

دانلود پادکست انگلیسی با متن و ترجمه

ترجمه و نوشتن متن فایل صوتی و پادکست در ویدابیا

ترجمه پادکست

اگر بخواهید اطلاعات و مطالب فایل های صوتی را بهتر بفهمید، همچنین زبان انگلیسی را یاد بگیرید. همانطور که گفته شد پس از تولید زیرنویس انگلیسی که توسط افراد و یا نرم افزارها تولید می شود. به سراغ ترجمه می روید. برای ترجمه هم میتوانید به سراغ موسسات ترجمه بروید. معمولا این نوع ترجمه ها توسط مترجمین انجام می‌شود. موسسات اختصاصی ترجمه فیلم و ویدیو این کار را انجام می دهند به دلیل تجربه و تکنیک های خاص آن.

در ویدابیا هم که بصورت تخصصی کار ترجمه و نریشن فیلم انجام می شود به همین صورت مترجمین حرفه ای این کار را انجام میدهند. این کار توسط پرداخت امن صورت میگیرد. تا زمانی که شما پروژه را تایید نکنید و تمام اصلاح ها انجام نشود ما هزینه ای را به مترجم پرداخت نمی کنیم. این کار با کمترین هزینه و سرعت بعلاوه بیشترین دقت انجام می شود با توجه به نرم افزاری که در ویدابیا گسترش داده شده است.

ترجمه صوت

ترجمه، زیرنویس پیاده سازی و بازخوانی پادکست های انگلیسی

استفاده از مترجم صوتی

در حال حاضر در کنار ترجمه صوت بصورت دستی همانطور که گفته شد میتوانید از مترجم های صوتی استفاده کنید. ترجمه صوت توسط مترجمان صوتی بشیار راحت و سریع می باشد. اینکار بعضا با هزینه های بسار کمی نیز انجام می شود.

در ویدابیا یا سایت هایی که مترجم هوشمند دارند کار ترجمه صوت مانند ترجمه فیلم انجام شده و بسیار سریع با هزینه کم است.

شما هم میتوانید در بش ترجمه خودکار ویدابیا در بالای صفحه از این خدمت استفاده کنید. بعد از ثبت نام و ورود به قسمت پلتفرم ویدیو خود را بار گذاری کنید و بعد از چند دقیقه از ترجمه اتوماتیک لذت ببرید.

بازخوانی پادکست های انگلیسی

بعضی مواقع برای استفاده بهتر یا باز پخش این فایل های صوتی برای افراد بیشتر شما می خواهید متن فارسی دوباره خوانده شود. در این صورت شما میتوانید از پخش دوباره پادکست هم کسب درآمد کنید. به همین دلیل بعد از ترجمه صوت پادکست به سراغ مرحله بعدی میروید.

در صورتی که شما نیاز به انتشار و استفاده این چنینی از پادکست ها دارید می توانید درخواست دهید و این پادکست های ترجمه شده توسط دوبلور های حرفه ای در ویدابیا نریشن و دوبله می شوند و در اختیار شما قرار میگیرند.

Italian Trulli

نماد ها

logo-samandehi

درباره ویدابیا

ویدابیا به‌طور تخصصی خدمات ترجمه و دوبله ویدیو ارائه میده؛ ما تونستیم نرم‌افزار آنلاینی رو توسعه بدیم که سرعت ترجمه و دوبله رو تا سه برابر بیشتر می‌کنه و در مدت کمی هم تونستیم بیش از 45000 دقیقه ویدیو رو برای بیش از صد مشتری وفادار ترجمه و دوبله کنیم.