نحوه تولید متن انگلیسی فایل صوتی، فیلم و ویدیو

تبدیل صوت به متن

اگر بخواهید یک فایل صوتی را به مقاله تبدیل  کنید و یا متن همان مصاحبه را تحلیل کنید، لازم است متن متن فایلهای صوتی خود را تهیه کنید. تایپ کردن مصاحبه ضبط شده نمونه ای از تبدیل صدا به متن است. برای اینکار فایل صوتی را گوش می دهید، پس از آن و یا در هنگام گوش دادن به فایل صوتی متن آن را پیدا سازی کرده و آن را می نویسید. این کار بسیار سخت بوده و وقت زیادی رو از شما میگیره. در این مقاله به 3 روش تولید متن صوت گفتار می پردازیم. در هر مورد هم مزایا و معایب آن را ذکر می کنیم تا بهتر با هر کدوم آشنا بشوید. در انتها هم به شما کمک می کنیم تا بهترین انتخاب رو بکنید.

سه روش مختلف برای تبدیل گفتار به متن وجود دارد:

  • صوت را خودتان از حالت گفتار به متن تبدیل کنید و بنویسید
  • از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند این کار را بخواهید
  • از خدمات و پلتفرم تبدیل صوت به متن بصورت خودکار استفاده کنید

در زیر با جزئیات بیشتری در مورد هر کدام صحبت خواهیم کرد.

تبدیل صوت به متن به صورت دستی توسط خودتان

اولین راهی که برای تبدیل صدا و صوت به متن کاملا رایگان و بسیار دقیق است. البته مشکل تبدیل صدا به متن توسط خودتان این است که این کار یک فرایند بسیار وقت گیر و طاقت فرسا است. به عنوان مثال ، یک فرد در ابتدای کار حدود 8 تا 10 دقیقه زمان برای نوشتن 1 دقیقه صوت صرف خواهد کرد. اگر یک روزنامه نگار باشید و یا کار مشابهی داشته باشید اصلا مناسب شما نیست. به عنوان یک خبرنگار، شما اغلب درگیر این هستید که اولین نفر خبر ها را انتشار دهید. یک خبرنگار همیشه محدودیت زمانی دارد، اگر زمان پخش خبر طولانی شود آن خبر دیگه غیر قابل استفاده است. البته نوشتن متن های انگلیسی برای افرادی که تجربه بالایی در این کار دارند و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند یک کار کم هزینه و مناسب است اگر زمان محدودی  نداشته باشند.

تکنیک تولید متن با استفاده از ابزار و خودتان

شرکت هایی در خارج هستند که با استفاده از نرم افزار هایی که تولید کرده اند می توانند یک متن بسیار بی دقت را به شما بدهند. شما می توانید از آن نرم افزار ها استفاده کنید و متن انگلیسی نصف و نیمه داشته باشید. بعد از آن می توانید خودتان دوباره آن متن را مرور کنید. در مرور باید مشکلات آن را برطرف کنید. البته این کار هم نیاز به صرف زمان دارد. همچنین نیاز است که شما به فایل صوتی مورد نظر اشراف داشته باشید.

تبدیل صوت به متن توسط موسسات 

راه حل بعدی نوشتن متن توسط یک موسسه انگلیسی یا موسسه ترجمه است. دقت این کار نزدیک به 97 درصد بوده و دیگر نیازی صرف زمان توسط شما نیست. مشکلی که این کار برای شما بوجود می آورد صرف هزینه زیادی است که شما باید بکنید، شما برای این کار باید هزینه بالایی را بپردازید. این کار توسط اشخاص متخصص انجام می شود که صوت شما رو با دقت و صرف زمان زیاد به متن تبدیل میکنند. هزینه این کار توسط یک متخصص در خارج از ایران دقیقه ای 60 هزار تومان بطور متوسط است. همینطور به دلیل نیاز به دقت بالا اگر حدود 1 ساعت صوت داشته باشید حدود یک هفته زمان لازم است.

پلتفرم های تبدیل صوت انگلیسی به متن

امکان تولید متن انگلیسی فایل صوتی شما توسط نرم افزار ما هم وجود دارد. توسط نرم افزار در کمتر از 15 دقیقه فایل صوتی انگلیسی شما به متن تبدیل میشود. تنها کاری که لازم است آپلود فایل صوتی یا ویدیوی خودتون در پلتفرم ماست. اگر ویدیو داشته باشید متن تولید شده توسط نرم افزار با فیلم هماهنگ شده و بصورت زیرنویس هماهنگ شده به شما تحویل داده می شود.. نرم افزار ما در حال حاضر تنها قادر به تولید صوت انگلیسی به متن است. این کار خیلی سریع تر تولید متن توسط انسان است(حدودا 5 تا 15 برابر سریع تر). علاوه بر این ، استفاده از سرویس تولید متن صوت به صورت خودکار بسیار ارزان تر از تهیه نسخه رونوشت توسط شخص دیگری است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *