یوتیوب و استفاده ساده تر از آن

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی ویدیویی پرکاربرد و مفید در دنیا است. این سایت بعد از گوگل دومین موتور جستجو در دنیا می باشد. یوتیوب بیش از 2 میلیارد کاربر دارد و روزانه بیش از 1 میلیارد ساعت ویدیو در یوتیوب پخش می شود. جالب است که در هر دقیقه حدود 500 ساعت محتوا در یوتیوب بارگذاری می شود. این آمار نشان دهنده عظمت و کاربرد وسیع این شبکه اجتماعی می باشد. پس یادگیری روش های ساده کار کردن با آن می تواند بسیار به شما کمک کند تا از یوتیوب به نحو بهتری استفاده نمایید. در این مقاله به صورت اختصاری از یوتیوب میگوییم و در ادامه به شما نحوه دانلود فیلم و ویدیو از آن را آموزش میدهیم. برای این هدف هم سایت ها و نرم افزار های مختلفی را به شما معرفی میکنیم.

ویدیو و فیلم های یوتیوب

یوتیوب هم مثل اینستاگرام یک شبکه اجتماعی می باشد با این تفاوت که بجای اشتراک گذاری عکس و فیلم تنها به فیلم و ویدیو می پردازد. البته یوتیوب و اینستاگرام در این موارد تفاوت هایی نیز دارند.. در اینستاگرام سعی می شود تا ویدیوها کوتاه و مختصر باشند در حالی که در یوتیوب اغلب ویدیوهای بلند و مفصل گذاشته می شود. همچنین اشتراک گذاری اتفاقات روزانه جایگاه پایین تری نسبت به ویدیوهای آموزنده و آموزشی دارد. همین هم دلیلی بوده که بسیاری از افراد و شرکت ها، اقدام به باز کردن پیجهای آموزشی در یوتیوب می کنند.

بطور مثال پیج هایی هستند که به صورت اختصاصی هر روز از آنباکسینگ گوشی ها تولید محتوا می کنند و انتشار می دهند. افرادی هم به نقد و بررسی آهنگ های مختلف می پردازند. بسیاری پیج آموزشی هم میتوان در یوتیوب پیدا کرد.

البته این شبکه اجتماعی در ایران هم دنبال کنندگان بسیاری دارد ولی به دلیل مشکل فیلترینگ کمی سخت می توان از آن استفاده کرد. ولی باید توجه داشت که این شبکه حاوی بسیاری اطلاعات ارزشمند می باشد و ما می توانیم با استفاده از  آن به اخبار، آموزش های فراوان و متنوع و هر چیزی که در دنیا اتفاق می افتد دسترسی داشته باشیم.

یکی از راهکارهای بسیار مفید برای استفاده از این وبسایت، دانلود ویدیو ها و زیرنویس های آن است تا بتوان به راحتی و بدون مشکلات فیلترینگ، ویدیو های دلخواه خود را مشاهده کرد.

ترجمه ویدیو و زیرنویس فیلم های یوتیوب فارسی

دانلود زیرنویس از یوتیوب

داشتن زیرنویس برای فیلم ها و ویدیو ها، در فهم سریعتر و راحت تر آن ویدیو بسیار مفید و کاربردی است. زیرنویس به شما کمک می کند که بهتر مفهوم فیلم را بفهمید. کاربرد دیگر آن را می توان دیدن موزیک ویدیو ها دانست. معمولا جملات و کلمات وقتی برای دفعه اول در آهنگ می آیند کمی تشخیص آنها سخت است که زیرنویس تشخیص کلمات را برای شما راحت تر میکند.

یکی از خدمات یوتیوب تولید زیرنویس انگلیسی برای ویدیو های آپلود شده است. افرادی که ویدیو های خود را در یوتیوب آپلود می کنند اگر یوتیوب زبان آن ویدیو را پشتیبانی نماید، با سرعت بالایی زیرنویس آن ویدیو را تولید می نماید، البته نه برای تمام ویدیوی ها. گاهی هم یوتیوب با وجود لهجه مناسب و بدون نویز ویدیو، زیرنویس آن را تولید نمیکند و در اختیار افراد قرار نمیدهد.

همچنین شما هم در هنگام دیدن ویدیو های یوتیوب می توانید گزینه زیرنویس (CC) را فعال کنید و از دیدن ویدیوها و فیلم با زیرنویس لذت ببرید.یکی از خدماتی که در وبسایت ویدابیا ارائه می شود، تولید زیرنویس انگلیسی و امکان ویرایش آن برای ویدیو های شماست. شما میتوانید ویدیوهای خود را در حساب کاربری خود بارگزاری نمایید. همچنین پس از بارگزاری شما میتوانید از خدمات ترجمه خودکار یا توسط مترجم های متخصص نیز استفاده نمایید. شما می توانید زیرنویس های فارسی و انگلیسی را به صورت فایل srt یا چسبیده به ویدیو (hardsub) تحویل بگیرید.

دانلود فیلم و ویدیو از یوتیوب

پلتفرم یوتیوب به صورتی طراحی شده است که فیلم های آن قابل دانلود نیستند. شما نمیتوانید مستقیما فیلمی را از آن دانلود کنید. باید فیلم ها را هر بار که میخواهید ببینید دوباره داخل یوتیوب رفته و تماشا کنید. دلیل این کار احتمالا بالا رفتن ورودی یوتیوب بوده و مهم تر از آن نمایش بیشتر تبلیغات و کسب درآمد بیشتر است.

بعضی افراد به دلیل مفید بودن بعضی ویدیو ها یا استفاده از حجم کمتری برای دیدن آنها میخواهند آنها را دانلود کنند یا حتی در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت استفاده کنند.. مثلا فرض کنید شما میخواهید یک ویدیو را برای افراد دیگری پخش کنید، یا برای خود ترجمه کنید و به آن زیرنویس اضافه کنید و یا حتی آن ویدیو را در سایت ویدابیا بارگزاری کنید تا برای شما ترجمه نماید. پس شما نیاز دارید که ویدیو را دانلود کنید.

بصورت مستقیم ترجمه فیلم و ویدیو از یوتیوب امکان پذیر نمیباشد. اما راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که آنها را با هم مرور می کنیم.

آموزش نحوه دانلود فیلم و ویدیو از یوتیوب

افراد برای دانلود فیلم های یوتیوب به دنبال راه های متفاوتی رفتند تا کار خود را راحت تر کنند. راه هایی مانند تولید نرم افزار های مختلف. این نرم افزار ها برای دسکتاپ، اندروید و حتی IOS هستند. همچنین بعضی از سایت ها هم برای دانلود ویدیو ها از یوتیوب به شما کمک میکنند.

در کنار همه اینها در کشورهایی مانند ایران که قانون کپی رایت در آنها وجود ندارد، افراد اقدام به تولید پلتفرم هایی مانند یوتیوب کرده اند. در یکی از بخش های مقاله یوتیوب فارسی به این موضوع خواهیم پرداخت.

موضوع دیگر دانلود با لینک مستقیم است که راحت ترین نوع دانلود است. خب باید گفت برای دانلود با لینک مستقیم شما باید از یک نرم افزار یا سایت استفاده کنید.

سایت های مخصوص دانلود فیلم و ویدیو از یوتیوب با کیفیت بالا

همانطور که بیان شد سایت هایی هستند که میتوانید فیلمهای یوتیوب را از آنها دانلود کنید.

  1. saveform: اگر وارد سایت شوید. شما جایی را برای گذاشتن لینک می بینید. اگر لینک ویدیو مورد نظرتان را آن جا قرار بدین و درخواست دانلود را بزنید. اول به شما پیشنهاد دانلود نرم افزار را می دهد که شما آن را کنسل کنید و سپس دانلود ویدیو برای شما شروع می شود.
  2. vidpaw: یکی دیگر از سایت های دانلود ویدیو وید پاو است. در این سایت هم شما لینک فیلم یوتیوب را میگذارید. سپس می توانید فیلم مورد نظر را دانلود کنید. همچنین در آن سایت می توانید ویدیو هایی را که میخواهید سرچ کنید و پیدا کنید.

هر دو این سایت ها فیلم ها و ویدیو های یوتیوب را با کیفیت بالا به شما عرضه می کنند. شما میتوانید کیفیت فیلم را برای دانلود انتخاب کنید.

دانلود از یوتیوب با نرم افزار

نرم افزار هایی هستند که روی گوشی و یا کامپیوتر شما نصب می شوند. بعد از آن شما میتوانید توسط آن نرم افزار ها در یوتیوب بگردید. یا اینکه به صورت اکستنشن و یا افزونه به نرم افزار یوتیوب گوشی یا کروم شما اضافه می شود.

4k video downloader: کار با این نرم افزار بسیار راحت است. به راحتی لینک ویدیو را داخل این نرم افزار می گذارید و سپس دانلود شروع می شود. البته باید بگویم که نسخه رایگان این نرم افزار شامل تبلیغات است. این تبلیغات به نسبت دیگر نرم افزار ها کمتر است.

Video Downloader Professional: اگر این افزونه (اکستنشن) را روی مرورگر کروم خود نصب کنید برای شما فعال می شود. بعد از آن شما به هر سایتی مانند یوتیوب بروید که دارای ویدئو باشد، آن نرم افزار لینک ها را به شما می دهد و شما می توانید به راحتی آن ها را دانلود کنید.

دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم

  1. یک راه ساده برای این کار وجود دارد که آن هم اضافه کردن pp آخر youtube در url است. در این صورت به شما یه لینک مستقیم داده می شود. شما با این تکنیک به راحتی می توانید فیلم و ویدیو مورد نظر خودتون رو با لینک مستقیمی که در اختیارتان گذاشته شده را دانلود کنید.
  2. در بیشتر سایت های دانلود، شما لینک مستقیم دانلود را برای دریافت ویدیو خواهید داشت. یعنی بجای اینکه فقط روی لینک برای دانلود کلیک کنید آن لینک را کپی کنید و آن را با استفاده از نرم افزار های دیگر با لینک مستقیم دانلود کنید. بعضی از این نرم افزار ها مانند IDM هستند که به شما برای دانلود کمک میکنند.

ترجمه و تولید زیرنویس فارسی فیلم و ویدیو های یوتیوب

در یوتیوب به میزان بسیار زیادی فیلم های مفید موجود است. اگر درباره موضوعات مختلف سرچ کنید به راحتی می توانید اطلاعات مفید کسب کنید. حال اگر نتوانید معنی آنها را بفهمید از این اطلاعات مفید بهره ای نخواهید برد. این در صورتی است که افراد بسیار زیادی روزانه از یوتیوب استفاده میکنند برای کار و یادگیری. خیلی ناامید کننده است!

در ویدابیا دو راه برای کسب این اطلاعات وجود دارد. یکی از آنها ترجمه اتوماتیک است با کمترین قیمت ترجمه موجود در ایران. همچنین استفاده از مترجمان حرفه ای ما که لذت ترجمه با کیفیت را به شما می دهد. در انتهای مقاله میتوانید توضیحات مربوطه را ببینید.

حتما بعضا در سایت ها و شبکه های مختلف دیده اید که افراد مختلف ویدیو های پر بازدید یوتیوب را با ترجمه و زیرنویس فارسی قرار داده اند. این کار به هدف فروش و کسب در آمد است. با فروش هر فیلم میتوانند قسمتی از هزینه ترجمه را برای خودشان برگردانند.

همچنین اگر بتوانید ویدیو های مفیدی را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بگذارید جذب فالوور میکنید. با جذب فالوور فعال دیگر کسب و کار ها تبلیغات خود را برای شما می آورند و با پخش آنها کسب درآمد میکنید. در مقاله کسب درآمد از اینستاگرام در ویدابیا کاملا توضیح داده شده است.

همچنین حتی می توانید ویدیو های مختلف یوتیوب را ترجمه با کیفیت کنید و آن را بازپخش کنید در خود یوتیوب. در این صورت هم یوتیوب به ازای تبلیغاتی که برای شما انجام میدهد پولی را به شما میدهد. درباره این مورد هم میتوانید در مقاله کسب درآمد از یوتیوب اطلاعات کسب کنید.

دوبله و صداگذاری فیلم ها و ویدیوهای یوتیوب

همانطور که گفتم یکی از کار های که میتوان با فیلم های یوتیوب کرد ترجمه و کسب درآمد از آنهاست. همینطور اگر توانایی در دوبله داشته باشید و یا این کار را به ویدابیا و دوبلورهای آن بسپارید میتوانید ویدیو ها را دوبله کنید. در بحث دوبله هم ویدابیا دوبلور های بسیار قوی حرفه و دوبلور های امید را دارد. باز هم پیشنهاد می شود به مقاله های کسب و درآمد که منتشر شده اند سری بزنید تا بهتر یاد بگیرید.

خدمات ترجمه اتوماتیک و حرفه ای ویدابیا

در ترجمه اتوماتیک شما پس از اینکه فیلم یا ویدیو خود را بارگذاری میکنید در پلتفرم ما درخواست ترجمه خودکار را می دهید. تولید ترجمه در زمان کوتاهی به صورت خودکار تولید می شود. کیفیت این ترجمه ها تا حدود 60 درصد ترجمه عادی است. شما برای بالاتر رفتن کیفیت ترجمه ها می توانید در پلتفرم به ادیت ترجمه ها بپردازید و پس از آن خروجی ویدیو را برای خودتان دریافت کنید.

دیگر خدمتی که ویدابیا به مشتریانش می دهد ترجمه با مترجمان حرفه ایست. مترجمان ما با دقت و وسواس خاصی انتخاب می شوند. آنها باید حتما از آزمون های ما موفق بیرون آیند. تنها پس از قبول شدن در آزمون و همینطور تایید کار آنها توسط تیم ترجمه ما میتوانند در اینجا اقام به ترجمه کنند. شما هم می توانید در خواست خود را برای ترجمه با مترجم در پلتفرم بدهید. ترجمه های مترجمان در صورتی که رضایت شما را کسب نکنند تا زمانی که کیفیت لازم را کسب نکنند اصلاح می شوند. همینطور تا تایید نهایی شما پولی به مترجم پرداخت نمی شود. همین هم دلیلی است برای اینکه مترجمان کار خود را به بهترین نحو انجام دهند.

خدمات ترجمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *