آموزش کار با نرم‌افزار آنلاین ترجمه ویدابیا

با سلام خدمت همه شما دوستان گرامی

از اینکه نرم افزار آنلاین ترجمه ویدابیا را برای ترجمه ویدیوهای خود انتخاب کرده اید، بسیار از شما سپاسگزاریم. در این قسمت قصد داریم تا نحوه استفاده از این نرم افزار را به شما عزیزان آموزش دهیم.

در مرحله اول باید در سایت ثبت نام کنید. برروی گزینه ورود|ثبت نام کلیک کنید. در صفحه ثبت نام اطلاعات درخواستی را به درستی وارد نمایید و برروی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

پس از ثبت نام همانطور که در شکل زیر میبینید وارد حساب کاربری خود در سایت ویدابیا خواهید شد. در این بخش ابتدا لازم است تا ایمیل خود را تایید نمایید. به همین خاطر ایمیلی برای شما ارسال شده است. کافی است وارد اینباکس ایمیل خود شده و ایمیل ارسالی از ویدابیا را باز نموده و برروی لینک تایید کلیک نمایید.

حالا بر روی گزینه ایجاد پروژه جدید کلیک نمایید. در این بخش اطلاعاتی از پروژه را باید وارد نمایید. اسم پروژه خود را در قسمت عنوان وارد نمایید. در قسمت به چه خدمتی نیاز دارید، گزینه نرم افزار ترجمه را انتخاب نمایید. لحن پروژه برای استفاده از ازن نرم افزار ترجمه اهمیتی ندارد و یک گزینه را به دلخواه انتخاب نمایید. در قسمت توضیحات نیز مطلبی ننویسید. در نهایت نوع خروجی مد نظر خود را که مایلید فایل نهایی را به آن صورت دریافت نمایید، انتخاب نمایید. انتخاب چند گزینه نیز مجاز است. در نهایت برروی گزینه ادامه کلیک نمایید.

در این گام با کلیک بر روی گزینه افزودن فایل ویدیو ها یا فایل های صوتی خود را می توانید بارگزاری نمایید. پس از پایان بارگزاری فایل های خود، در صورتی که زیرنویس انگلیسی دقیق فایل های خود را در اختیار دارید، می توانی با کلیک بر روی گزینه افزودن زیرنویس، فایل زیرنویس آن را اضافه نمایید. اگر فایل زیرنویس فایل های ویدیویی و صوتی خود را در اختیار ندارید، ایرادی ندارد. پس از تایید اطلاعات زیرنویس ها به صورت خودکار تولید خواهند شدJ پس از اطمینان از اتمام بارگزاری تمام فایل ها و اضافه کردن زیرنویس ها، برروی گزینه تایید اطلاعات کلیک نمایید.

در این گام نرم افزار ترجمه شروع به تولید زیرنویس برای فایل هایی که زیرنویس آنها بارگزاری نشده است، می نماید. این مرحله بسته به مدت زمان فایل هایی که زیرنویس انگلیسی دقیق آنها بارگزاری نشده است، بین 1 الی 10 دقیقه زمان خواهد برد و در این مدت امکان شروع ترجمه فایل ها وجود ندارد. در این مرحله بخش دیگری به قسمت سمت راست حساب کاربری شما به نام پروژه های ترجمه اضافه می شود که می توانید از طرق آن به نرم افزار آنلاین ترجمه ویدابیا دسترسی داشته باشید. هرزمان که وضعیت پروژه شما به در حال ترجمه/دوبله تغییر پیدا کرد، می توانید گزینه ترجمه را زده و وارد نرم افزار ترجمه ویدیو شوید.

در این گام با کلیک بروی گزینه ترجمه وارد نرم افزار ترجمه ویدابیا خواهید شد. همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، متن انگلیسی که به صورت خودکار تولید شده است به صورت بلاک های جداگانه در اختیار شما قرار گرفته است که ثانیه شروع هر بلاک در ابتدای آن نوشته شده است.. در هر بلاک شما می توانید در پایین متن انگلیسی، ترجمه فارسی مورد نظر خود را تایپ نمایید. با این نرم افزار دیگر نیازی به زمان بندی و سینک کردن متن و ویدیو وجود ندارد چون تمام متن به صورت خودکار با ویدیو هماهنگ شده است. همچنین در این نرم افزار ویژگی هایی قرار داده شده است که می تواند برای افزایش سرعت و راحتی شما مورد استفاده قرار گیرد.

  1. شکستن بلاک: همانطور که تصویر مشاهده می نمایید، بین هر کلمه یک گزینه وجود دارد. با زدن آن گزینه بلاک از آن قسمت جدا شده و قسمت انتهایی بلاک، تبدیل به یک بلاک دیگر خواهد شد. زمان بلاک ها نیز به همان نسبت تقسیم می شود.
  2. ادغام بلاک: در زیر هر بلاک، سمت چپ گزینه ادغام وجود دارد که با زدن آن، بلاک بعدی به بلاک قبلی ادغام می شود.
  3. محدودیت نوشته: در زیر هر بلاک سمت راست، میزان کاراکترهای مناسب برای ترجمه در این بلاک قرار داده شده است. این محدودیت ها استاندارد ترجمه را نشان می دهد. البته مانعی برای ترجمه کمتر یا بیشتر شما وجود ندارد و شما هرچقدر که مایلید می توانید بنویسید. این محدودیت در نقش یک هشدار دهنده است و نه بیشتر.
  4. پخش ویدیو: در زیر ویدیو  گزینه پخش خودکار وجود دارد. در صورتی که این گزینه فعال باشد، با کلیک بر روی هر بلاک، ویدیوی مربوط به متن همان بلاک برای شما اجرا خواهد شد. همچنین در زیر هر بلاک گزینه ای وجود دارد که با کلیک بر روی آن، ویدیوی مربوط به آن بلاک مجدد اجرا خواهد شد.
  5. میانبرها: در قسمت پایین ویدیو، گزینه میانبرها وجود دارد. با کلیک بر روی آن نحوه استفاده از سایر میانبرهای جذابی که در این نرم افزار تعبیه شده است، آموزش داده شده است.

پس از اتمام ترجمه فایل های خود، به صفحه حساب کاربری خود بازگردید و وارد پروژه ایجاد شده شود. رو سمت چپ هر یک از فایل های موجود در این پروژه، گزینه آماده سازی خروجی وجود دارد. با کلیک برروی این گزینه بسته به خروجی انتخاب شده و مدت زمان فایل، تولید خروجی ها بین 1 تا چند دقیقه زمان خواهد برد. پس از تولید خروجی ها از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد. حالا گزینه دانلود خروجی در قسمت چپ هر فایل نمایان می شود و با کلیک برروی این گزینه خروجی مدظر شما دانلود خواهد شد.

در انتها از شما عزیزان خواهشمندیم تا در صورتی که انتقاد یا پیشنهادی برای این بهبود عملکرد این نرم افزار دارید، از طریق چت آنلاین یا ارسال ایمیل به ما اطلاع دهید تا بتوانیم کار ترجمه فایل های صوتی و تصویری را برای شما عزیزان راحت تر نماییم.

با تشکر بیکران

تیم ویدابیا

آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *