دوره کسب درآمد از یوتیوب

انتخاب تیتر (title) جذاب برای ویدیو های یوتیوب

دانلود کل دوره

فایل صوتی ویدیو‌ را، از طریق فایل زیر بشنوید:

انتخاب عنوان جذاب برای ویدیو های یوتیوب 

 آنچه تا به حال در دوره رایگان کسب درآمد از یوتیوب گذشت:

 • در فصل اول دوره رایگان آموزش کسب درآمد از یوتیوب، از کلیات این پلتفرم صحبت کردیم.
 • در طول  فصل دوم، به شما آموزش دادیم که چگونه برای خود کانال یوتیوب بسازید و کسب درآمد از این راه را آغاز کنید.
 •  در فصل سوم ابزارهایی که هر شخص یوتیوبری به آنها نیاز پیدا خواهد کرد را  به شما معرفی کردیم 

اما در این فصل از دوره کسب درآمد از یوتیوب از ترفندهایی صحبت خواهیم کرد که به کمک آنها می توانید بازخورد کانال یوتیوب خود را بهبود ببخشید و میزان بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید. 

بالا بردن بازدید یوتیوب

 برای جذب مخاطب در یوتیوب نکات خیلی مهمی وجود دارد؛ اما به صورت کلی تاثیرگذارترین مواردی که باعث می شود مخاطب بر روی ویدیو شما کلیک کند، تیتر و تامبنیل (thumbnail) هستند.

در قسمت اول از فصل چهارم به این خواهیم پرداخت که چگونه عنوانی جذاب برای ویدیو های خود انتخاب کنید.

اهمیت عنوان جذاب برای ویدیو یوتیوب

تیتر یوتیوب علاوه بر تاثیری که بر جذب مخاطب دارد، بر روی سئو ویدیو شما نیز تاثیر گذار است. و به یوتیوب به اطلاع می‌دهد که این ویدیو درباره چه محتوایی است و در چه نتایج جستجویی باید نمایش داده شود.

نکاتی برای جذاب تر شدن عنوان یوتیوب 

 1. استفاده از پسوند ترین

با توجه به موضوع ویدیو تان در عنوان از صفت هایی با پسوند ترین استفاده کنید مانند بهترین مهمترین، پرکاربردترین،  بیشترین داغ ترین، بیشترین، برترین،  جدیدترین، خنده دار ترین و …

انتخاب عنوان جذاب برای ویدیو های یوتیوب

 1. استفاده از اعداد در عنوان

نکته دیگری که می‌تواند در انتخاب عنوان ویدیو به شما کمک کند، استفاده از اعداد است. برای مثال: اگر قصد بارگذاری محتوای آموزشی را دارید؛ مانند آموزش عکاسی، می‌توانید در عنوان خود از جملاتی مانند “هفت نکته طلایی برای داشتن عکس های جذاب” یا، “سه ترفندی که باعث می شوند عکس های زیبا بگیرید” استفاده کنید.

استفاده از اعداد در عنوان ویدیو های یوتیوب

استفاده از اعداد در عنوان برای مخاطب جذابیت های زیادی دارد زیرا با خود فکر خواهد کرد که قرار است محتوایی جامع مشاهده کند.  

 1. استفاده از بازه زمانی

ترفند دیگر برای انتخاب عنوان ویدیو استفاده از بازه زمانی است. به این صورت که اگر قصد تولید محتوایی در زمینه فیلم را دارید، می توانید از عنوان  “بهترین فیلم های سال ۲۰۲۱”  یا  “پرفروش ترین فیلم های سینمایی آگوست ۲۰۲۱” استفاده کنید. بازه زمانی این بازه زمانی به زمان حال نزدیک تر باشد، در جذب مخاطب موفق تر خواهید بود .

 1. پرسیدن سوال

پرسیدن سوال در تیتر ویدیو ترفند دیگری است که جذابیت زیادی برای مخاطبان دارد. با پرسیدن سوالاتی که از قبل هم در ذهن مخاطب شکل گرفته است و از آنها پیش زمینه ای دارند، حس کنجکاوی را در مخاطب را برمی انگیزید.

چگونه در یوتیوب موفق شویم 
چگونه کنجکاوی مخاطب را در یوتیوب برانگیزیم

پس راه دیگر این است که در عنوان خود از کلمات پرسشی مانند آیا، چرا، چطور، چگونه و … استفاده کنید و تیتری سوالی و جذاب داشته باشید. پاسخ این سوال ها در طول ویدیو داده خواهد شد.

 1. استفاده از ترند های روز

استفاده از اسم افراد یا آثار معروف است. مطمئنا شاهد این بوده ‏اید که  در فواصل زمانی مشخص موضوعاتی ترند می شوند؛ برای مثال در در حال حاضر پس از پخش سریال کره ای  اسکوئید گیم نام این سریال به یکی از از پرمخاطب ترین و جذاب ترین موضوعات جذاب برای ‏سرچ  تبدیل شده است. فقط کافی است که اسم این سریال را به فارسی یا انگلیسی در یوتیوب سرچ کنید، شاهد هزاران محتوای جدید و باکیفیت خواهید بود که بازدید های میلیونی می دارند.

 1. عدم استفاده از تیتر دروغ

موضوع بعدی که در عنوان نویسی ویدیوهای یوتیوب اهمیت زیادی دارد این است که  برای جذب مخاطب تیتر دروغین ننویسید. با نوشتن تیتر های دروغین، ممکن است که در ابتدا کاربر روی ویدیو شما کلیک کند،اما با باز کردن ویدیو و متوجه شدن اینکه محتوایی که مشاهده می‌کند ربطی به تیتری که در ابتدا دیده است ندارد، بلافاصله ویدیو را خواهد بست و امکان دیس لایک گرفتن از مخاطبان هم خیلی زیاد است.

 •  اگر تیتری که می نویسید در راستای موضوع ویدیو تان نباشد، بازخوردی که با گذشت زمان با آن مواجه خواهید شد، بازخوردی منفی خواهد بود و حتی ممکن است که یوتیوب ویدیوی شما را اسپم بداند. هوش مصنوعی یوتیوب به شدت باهوش است و ویدیو هایی که میانگین مدت زمان مشاهده شان کوتاه است شناسایی کرده و رتبه پایین تری به آنها خواهد داد. 

نکته مهم: قبل از اینکه عنوان ویدیو خود را درج کنید حتماً موضوعات مرتبط با محتوایی که تولید می کنید را در یوتیوب جستجو کنید. این گونه متوجه می شوید که پربازدیدترین ویدیو ها در زمینه کاری شما کدام اند و از چه تیتری برای ویدیو خود استفاده کردند .

اطلاعات بیشتر درباره نوشتن عنوان جذاب:

چگونه تیتر جذاب بنویسیم؟

برای نوشتن تیتر جذاب ابتدا باید مخاطب خود را بشناسید و سلیقه، مشکلات و نیاز های او را شناسایی کنید تا بدانید که از چه کلماتی برای جذاب شدن تیتر استفاده کنید.

در اینجا به چند نکته که به ما کمک می کند تا بتوانیم عنوان جذاب بنویسیم اشاره می کنیم.

 • از کلی گویی در متن بپرهیزید.
 • احساسات مخاطب را درگیر کنید 
 • دروغ و اغراق ممنوع
 • از خلاقیت بهره ببرید
 • نیاز مخاطب خود را رفع کنید 
 • از اعداد و ارقام در تیتر خود استفاده کنید 
 • در تیتر به جامعه هدفی که مد نظر دارید اشاره کنید.

تیتر جذاب برای فروش

یکی از مهم ترین نکته برای افزایش فروش، انتخاب تیتر جذاب است. شما باید سعی کنید در تیتری که می نویسید مخاطب خود را متقاعد کنید تا به هدف خود که جلب توجه مخاطب است برسید و در نتیجه مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید. اگر شما به درستی قواعد تیترنویسی، تولید محتوا و سئو را بلد نباشید مطلب شما به درستی در اینترنت وایرال نمی شود و شما نمیتوانید آن گونه که می خواهید مخاطبان را به سمت خود بکشید. نوشتن تیتر جذاب به شما کمک میکند که میزان کلیک و فروش خود را افزایش دهید.

 • در نوشتن تیتر دقت کنید که از عنوان مفید و درست استفاده کنید.
 • به درستی کلمات و نکات نگارشی دقت کنید.
 • از چارچوپ ها فراتر بروید.
 • تیترها با فونت بزرگتر نوشته شود.
 • در مخاطب ایجاد عجله کنید.

تیتر جذاب خبری

برای نوشتن تیتر خبری دقت کنید که تیر در بالاترین قسمت قرار می گیرد و به عنوان یک راهنما برای محتوای ما کاربرد دارد. تیتر خبری باید به گونه ای نوشته شود که مخاطب را به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد خدمت و محصول شما باشد.

تیتر خبری از این جهت بسیار مهم است چون بیشتر از همه در معرض دید است. در واقع تیتر شما همان چیزی است که در نتایج سرچ ها نمایش داده می شود و باید بتواند نظر مخاطب را جلب کند. به عبارت دیگر این تیتر خبری شماست که می تواند داستان خدمت یا محصول شما را جذاب یا بی اهمیت کند.

تیتر های جذاب خبری

از تیتر های جذاب خبری در جاهای مختلف استفاده می شود به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم:

 • در کد های HTML 
 • در RSS Feed
 • در سرویس ایمیل کردن خبر 

تیتر جذاب آگهی

 • استفاده از لحن جدی همیشه جواب نمی دهد گاهی برای متفاوت شدن باید کمی شوخی چاشنی کار خود بکنید.
 • در برخی مواقع متن آگهی های ما نباید خیلی تخصصی و با رعایت تمام اصول و قواعد باشد چون ممکن است مخاطبان ما از سطح دانش زیادی برخوردار نباشند.
 • به این مورد توجه کنید که مخاطبان ما جذب صداقت می شوند پس از دروغ خودداری کنید.

تیترهای جذاب تبلیغاتی

امروزه عناوین و تیترهای تبلیغاتی  جذاب جایگاه ویژه ی خود را پیدا کرده و در اینجا به چند نکته ی اساسی در این مورد می پردازیم:

 • پرسیدن سوال 

از مخاطب خود سوال بپرسید و در ذهن او کنجکاوی ایجاد کنید.

 • به متن خود کمی شوخ طبعی اضافه کنید.

باید تبلیغات شما یا رقبا متفاوت باشد و نظر مخاطب با این تفاوت به تبلیغ شما جذب می شود. برای ایجاد تنوع می توانید در تیتر خود شوخ طبعی را اضافه کنید ولی به اندازه و به جا.

 • از اعداد و ارقام استفاده کنید

استفاده از اعداد و ارقام مبهم و بزرگ در تبلیغات  بسیار نتیجه بخش است. استفاده از اعداد و ارقام راه های مختلفی دارد که به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

استفاده از اعداد خاص و اینکه بهتر است این اعداد رند نباشند چون برای مخاطب باور پذیرتر است.

استفاده از ارقام اعداد به جای حروف

 • به زبان ساده صحبت کنید

استفاده از زبان ساده و روان سبب ایجاد صمیمیت بین شما و مخاطبانتان می شود و نرخ کلیک افزایش پیدا می کند.

 • درباره مزیت های خود صحبت کنید

این را به یاد داشته باشید که مخاطبان شما میخواهند بدانند که انتخاب محصول یا خدمت شما چه مزیت هایی به آنها ارائه می دهد.

 • نظرات کاربران خود را ذکر کنید

نظرات کاربران و مشتری های وفادار خود را در عنوان تبلیغات خود ذکر کنید و درقالب گیومه بگذارید که نشان دهید نقل قول است. استفاده از نظرات کاربران به شما اعتبار می بخشد.

تیتر جذاب برای اینستاگرام

جالب است این را بدانید که 98% مردم تیتر را میخوانند و اگر تیتر برای آنها جذاب باشد تصمیم میگیرند آن متن یا پست را بخوانند یا ببینند.

چند راه حل برای نوشتن تیتر جذاب برای پست اینستاگرام:

 • استفاده از کلمات پرسشی مثل چرا؟ آیا و … به همراه نیاز مخاطب
 • استفاده از اعداد همراه با راه حل به عنوان مثال 3 روش برای یادگیری زبان
 • استفاده از نظرات کاربران و مشتریان
 • استفاده از جملاتی که در مخاطب ایجاد شوک می کند مثل دعوای جنجالی فرد الف با فرد ب
برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *