دوره کسب درآمد از یوتیوب

چگونه سئو کانال یوتیوب خود را بهبود ببخشیم؟

دانلود کل دوره

برای شنیدن این قسمت فایل زیر را پخش کنید:

بالاخره دوره‌ی کسب درآمد از یوتیوب به پایان رسید. قسمت آینده نیز به پاسخ به سوالات متداول شما درباره کسب درامد از یوتیوب پاسخ می دهیم. اگر بیننده این قسمت از دوره آموزش کسب درآمد از یوتیوب ویدئو یا هستید احتمالا تا به الان:

  •  مطابق آنچه در فصل یک گفته شد، با کانال‌های پربازدید های یوتیوب و محتواهایی که بیشترین درآمد و بازخورد را در یوتیوب دارند آشنایید.
  •  مطابق محتوای فصل دوم تا به الان اکانت یوتیوب خود را ساخته اید و کانال خود را ایجاد کرده اید. 
  • ابزارهایی که در فصل ۳ به شما معرفی کرده ایم را نصب کرده و به سراغ آنها رفته اید
  • آنچه در فصل ۴ به شما آموزش داده ایم، جزئیاتی بود که به شما کمک می کرد محتوای خود را به گوگل معرفی کنید و در نتایج جستجو جایگاه بهتری بگیرید.

در این قسمت به صورت کلی ترفندهایی برای بهبود سئو یوتیوب را به شما آموزش خواهیم داد. 

آموزش سئو یوتیوب

بعضی از این ترفندها در گوگل و یوتیوب موجود هستند و با جستجو کردن می‌توانید به آسانی به آنها دسترسی پیدا کنید. اما همیشه ترفندهایی هستند که بر اساس تجارب به دست می‌آیند و ممکن است هر جایی آنها را پیدا نکنید. در ادامه ما تمام ترفندهایی که از تجربه افراد جمع آوری کرده‌ایم را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم.

سئو یوتیوب چیست؟

برای موفقیت در رتبه بندی در گوگل و یوتیوب باید یک سری از نکات را رعایت کرد تا به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید.  برای گرفتن این نتیجه دلخواه باید با سئو آشنا باشید و آن را رعایت کنید. سئو یا SEO مخفف کلمه  Search Engine Optimization است به معنای بهینه سازی موتور جستجو است.

اگر به دنبال ترافیک بیشتر، سابسکرایب و بازدید بیشتر ویدیوهای خود در یوتیوب هستید، بنابراین باید توجه بیشتری به

سئوی یوتیوب انجام گیرد.

برای بهینه سازی محتوای خود متناسب با موتور های جستجو مراحل زیر را انجام دهید.

کلمات کلیدی برای یوتیوب را جستجو کنید

اولین قدم تهیه یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع ویدیو می‌باشد. برای این کار می‌توانید از ساجست‌های خود یوتیوب استفاده کنید. کلمه مورد نظر را در یوتیوب سرچ کنید، سپس کلید واژه‌های مرتبط به آن را پیدا کنید.

استفاده از این کلمات پیشنهادی بسیار عالی است:

چرا؟

  1. یوتیوب کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را در بین کاربران دارد را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس لازم نیست شک کنید که آیا کلمه‌ی انتخابی کلمه‌ی خوبی است یا خیر؟ چرا که هنگامی که کلمه‌ای جزو پیشنهادات یوتیوب قرار گرفته است قطعا توسط کاربران سرچ می‌شود.
  1. همچنین می‌توانید به ویدیوهایی که به موضوع شما مرتبط هستند مراجعه کنید و از کلمات کلیدی آنها در ویدیوی خود استفاده کنید. همانطور که می‌دانید بهینه سازی کلمات اصلی ترین کلید سئو می‌باشد؛ پس اگر ویدیویی از بازدید زیادی برخوردار است بدانید که از کلمات کلیدی به خوبی استفاده کردند.

بعد از بین این کلمات، کلمات پر اهمیت و کلیدی تر را جدا می‌کنید. از کلمات کلیدی استفاده کنید که رقابت کمتری دارند به خصوص اگر شما فرد تازه کاری هستید.

این نکته نیز حائز اهمیت است که، سعی کنید کلمات کلیدی استفاده کنید که در گوگل نیز پر طرفدار هستند؛ چرا که در غیر این صورت ویدیوی شما فقط به افرادی نشان داده می‌شود که در یوتیوب سرچ می‌کنند. 

یک ویدیو جذاب با عنوان پرطرفدار ارائه دهید

برای گرفتن رتبه باید شما بینندگان خود را متقاعد کنید که ویدیو شما را تماشا کنند. هر چقدر که مخاطبان با ویدیو های شما در یوتیوب بمانند یوتیوب به شما رتبه ی بهتری می دهد.

سئو در یوتیوب (سئو کانال یوتیوب)

در ویدیو خود از کلمات کلیدی استفاده کنید، همان طور که میدانید یوتیوب ویدیوهای شما را میخواند و مینویسد ولی نه به صورت دقیق و وقتی شما از کلمه ی کلیدی استفاده می کنید یوتیوب آن را می نویسد ولی زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند پس حتما در جاهای مختلف از کلمات کلیدی استفاده کنید.

عنوان را طوری انتخاب کنید که حداقل پنج کلمه باشد و بدون زیاده روی از کلید واژه ها استفاده کنید.

بخش توضیحات یوتیوب به گونه ای است که این امکان را به یوتیوب و گوگل می دهد که حوزه شما را درک کنند و سریع تر شما را شناسایی کند و به مخاطب نمایش دهد.

ویدیو خود را انتشار دهید و آن را تبلیغ کنید

برای ویدیوهای خود یک پلی لیست آماده کنید، این کار در بازدید ویدیو بسیار تاثیرگذار است و به باعث می شود ویدیوهای شما یکی پس از دیگری نمایش داده شود.

برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب دیگر نیازی به مراحل پیچیده ای مثل پیدا کردن شخصی در خارج از کشور برای نقد کردن درآمد در ایران ندارید، و تمام مراحل را میتوانید از طریق سایت ویدابیا انجام دهید.

نرخ کلیک (CTR) 

نرخ کلیک یا CTR همان میزان کلیکی است که بر روی ویدیو های شما می شود عوامل مختلفی وجود دارند که بر روی این نرخ تاثیر گذارند؛ در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

 چه عواملی بر نرخ کلیک (CTR) تاثیرگذارند؟

  •  تیتر جذاب

اگر دوره را کامل دیده باشید، در قسمت هشتم به صورت کامل از این که چگونه می‌توانید عنوانی جذاب برای ویدیوی خود انتخاب کنید صحبت کردیم. اگر هم ندیده اید با مراجعه به این قسمت  میتوانید درباره انتخاب تیتر جذاب  برای یوتیوب اینکه بیشتر بخوانید.

  • ساخت تامنیل جذاب

درباره تامنیل یا همان عکس کاور ویدیو در قسمت پانزده توضیحات لازم را دادیم و سایت تامنیل ساز Canava را به شما معرفی کردیم. برای اطلاعات بیشتر از این زمینه به آن قسمت مراجعه کنید.

  • مدت زمان بازدید ویدیو 

هر چند که میزان بازی ویدیو های شما افزایش پیدا کند، یوتیوب آن را محتوای مفیدتری می‌داند و به مخاطبان بیشتری آن را معرفی می کند.

دیسکریپشن (Description)

دیسکریپشن همان متنی است که در زیر ویدیو های خود می‌گذارید و توضیح کوتاهی از اتفاقاتی که داخل ویدیو خواهد افتاد، به مخاطبان می‌دهید. برای نوشتن یک دیسکریپشن کاربردی، دیسکریپشن ویدیوهای مرتبط با موضوع خودتان را بررسی کنید. 

اگر در داخل ویدیو از سایتی صحبت می‌کنید، لینک وب سایت را برای دسترسی راحت تر مخاطبین در متن قرار دهید. در صورتی که در سایر شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید، آیدی و لینک آن ها را نیز در داخل دیسکریپشن قرار دهید.

 انتشار ویدیوهای یوتیوب در سایر شبکه های اجتماعی

حتما ویدیو های خودتان را در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر کنید. این کار به شما کمک می کند که از دیگر پلتفرم ها مخاطبین جدیدی را به سمت بازدید ویدیوهای یوتیوب تان جذب کنید. همچنین  لینک دهی در سایر شبکه های مختلف به ویدیو شما باعث می شود که یوتیوب آن ویدیو را مفید و کاربردی در نظر بگیرد و در نتیجه انواع مخاطبین بیشتری پیشنهاد دهد. 

تگ ها (Tags)

 تگ ها یکی از همین محدودیت هایی هستند که به طور و گوگل کمک می‌کند تا ویدیو شما را بررسی کند و موضوع آن را متوجه شود. در واقع تگ ها معادل هشتگ ها در اینستاگرام هستند. احتمالاً تا به الان متوجه شده اید که هشتگ ها تا میزان  زیادی به دیده شدن پست ها کمک می کنند.

در ویدیوهای قبل به صورت تصویری به شما آموزش دادیم که چگونه با استفاده از اکستنشن vidiQ از تگ های ویدیوهای پربازدید و مرتبط با موضوع خودتان استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند که در ویدیو های پیشنهادی همان ویدیوها دیده شوید. 

مدت زمان تماشای ویدیو

هرچه کاربر مدت‌زمان بیشتری از ویدیو شما را مشاهده کنند آن ویدیو از دید یوتیوب ویدیو مفیدتری به نظر می‌آید و به کاربران بیشتری نمایش داده می شود.

لایک و کامنت

 لایک و کامنت برای یوتیوب اهمیت زیادی دارد؛ زیرا نشان دهنده این است که ویدیو چقدر توانسته مخاطب را با خودش همراه کند و رضایت او را به دست آورد. پس از مخاطبین خود بخواهید که با شما تعامل داشته باشند و لایک و کامنت را فراموش نکنند.

کامنت‌ها یکی از متریک‌های ارزیابی علایق کاربران برای یوتیوب است.

 اهمیت زیرنویس

به صورت مجزا در یکی از قسمت‌های دوره از اهمیت گذاشتن زیرنویس زبان اصلی و زیرنویس ترجمه شده صحبت کردیم.  اما در این قسمت نیز به این اشاره می‌کنیم که زیرنویس مانند عنوان و دیسکریپشن حتی تگها یکی از  متا دیتا هایی است که می تواند به سئو ویدیو یوتیوب شما کمک بسیاری کند. هرچه در زیرنویس ویدیو یوتیوب از کلمه کلیدی بیشتری استفاده شود، یوتیوب آن ویدیو را با کلمه کلیدی مرتبط میداند و در نتیجه به افراد بیشتری نمایش داده می شود.

اسم فایل (File name)

تعداد خیلی کمی هستند که به این موضوع توجه می کنند. اما نام فایل نیز از مواردی است که در بهبود سئو شما تاثیر گذار است. قبل از اینکه فایل خود را در یوتیوب بارگذاری کنید، نام آن را به کلمه کلیدی یا عنوانی که برای ویدیو در نظر گرفته اید، تغییر دهید.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *