دوره کسب درآمد از یوتیوب

آموزش ساخت اکانت گوگل ادسنس + مانیتایزیشن یوتیوب

دانلود کل دوره

برای شنیدن این قسمت فایل زیر را پخش کنید:

گوگل ادسنس چیست؟

برای رسیدن به کسب درآمد از یوتیوب چند مرحله ی مختلف را باید طی کنید. ساخت کانال در یوتیوب، ساخت اکانت گوگل ادسنس و بعد از کسب شرایط مورد نیاز، فعال کردن قسمت مانیتایزیشن.

ادسنس بخشی از گوگل است که مخصوص انتشار تبلیغات بر روی ویدیو هاست. حتما تا به حال متوجه تبلیغاتی که بین ویدیوها در شبکه های مختلف بخصوص یوتیوب نمایش داده می شوند شده اید، این ها همه از ویژگی های گوگل ادسنس است.

در واقع تبلیغ گیرنده و تبلیغ کننده در این سایت ثبت نام می کنند و تبلیغ کننده تبلیغ خودش رو در اینجا قرار میده و به ازای هر 1000 بازدید مبلغی رو دریافت میکنند و به اپلیکیشن هایی که به حساب گوگل ادسنس متصل هستند نمایش داده می شوند.

با توجه به محتوای وب سایت شما، گوگل ادسنس تبلیغات مرتبط با خدمات سایت شما را نمایش می دهد. پس هر چه موضوع محتوای شما تخصصی تر باشد تبلیغات پر سود تر و مرتبط تری را پیدا می کنید.

به طور کلی اگر شما یک سایت یا یک صفحه ای دارید که به گوگل ادسنس متصل است می توانید برای دریافت تبلیغات و کسب درآمد استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که باید حتما حساب شما تایید شده باشه تا بتوانید کسب درآمد کنید. پس حتما با استفاده از مراحل گفته شده در ویدیو و مقاله ی  موجود مطمئن شوید که حساب شما تایید می شود.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادسنس برای یوتیوب

یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای کسب درآمد از یوتیوب استفاده از گوگل ادسنس است. اگر شما هم تازه شروع به تولید محتوا در یوتیوب کرده اید و قصد دارید درامد دلاری از این راه کسب کنید حتما باید یک اکانت گوگل ادسنس بسازید.

ساخت اکانت گوگل ادسنس کار سختی نیست و شما می توانید به راحتی وارد سایت شده و یک حساب ادسنس بسازید. اما این اکانت تایید شده نیست.

 اگر در ساختن اکانت گوگل ادسنس دچار اشتباه شوید، تایید حساب کاربری شما به تعویق می افتد. فقط کافی است تمامی نکات گفته شده در ویدیو و مقاله موجود در ویدابیا را رعایت کنید تا مشکلی در تایید اکانت گوگل ادسنس برایتان پیش نیاید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادسنس در ایران

یکی از موارد مهم دریافت درآمد از گوگل ادسنس تایید شدن این اکانت است. در واقع بهتراست یک حساب و یا یک آشنا در خارج داشته باشید تا بتوانید این حساب رو در ایران تایید کنید.

گوگل برای مطمئن شدن از صحت هویت شما اقداماتی نظیر ارسال یک کد به محل سکونت شما و یا رقم دقیق واریز شده به حساب شما را می خواهد تا تایید شوید.

چگونه گوگل ادسنس بسازیم و آن را فعال کنیم؟

 • در قدم اول وارد سایت گوگل ادسنس شوید. 
 • بعد از وارد شدن به سایت بر روی گزینه ی Sign up now که در میانه ی صفحه قرار دارد کلیک کنید.
گوگل ادسنس و مانیتایزیشن
 • در قسمت دوم آدرس URL وبلاگ یا وب سایتی که می خواهید تبلیغات را در آن قرار دهید، وارد نمایید.
گوگل ادسنس
 • در قسمت دوم آدرس ایمیل تان را وارد کنید.
آموزش ساخت گوگل ادسنس
 • سپس با توجه به اینکه خواهان دریافت اطلاعات بیشتر از خود گوگل ادسنس هستید میتوانید گزینه ی Yes/No را وارد کنید.

گوگل ادسنس اندروید

راه اندازی گوگل ادسنس در اندروید و PC  کاملا شبیه بهم اند و فقط کافی است از طریق مرورگر تان و مراحلی که در  قسمت بالا توضیح داده ایم را دنبال کنید.

گوگل ادسنس اینستاگرام و سایت

همانطور که بیش ار اشاره کردیم گوگل ادسنس برای تمامی اپلیکیشن هایی که شما میخواهید از طریق تبلیغات به درآمد برسید کاربرد دارد.

درآمد گوگل ادسنس چقدر است

به طور متوسط ماهانه 9000 تا 10000 دلار برای تبلیغات هزینه می‌کنند. در واقع به دلیل اینکه گوگل ادسنس یک پلتفرم تبلیغاتی قابل تنظیم است، پاسخ همه جانبه و مشخصی برای این سوال نداریم. با استفاده از کنترلی که بر تبلیغات و هزینه آن دارید می توانید این هزینه ها را افزایش یا کاهش دهید. همین انعطاف پذیری گوگل ادسنس مهم ترین  از مزایای آن به حساب آوریم.

در قسمت های مختلف سری ویدیو های اموزش کسب درامد از یوتیوب ویدابیا، هر کدام از این مراحل را به طور کامل شرح دادیم. در این قسمت میخواهیم درباره ی مرحله ی اخر یعنی مانیتایزیشن توضیح داده و نحوه ی فعال سازی آن را به شما یاد دهیم.

مانیتایز یعنی چه؟

حتما با واژه ی مانیتایزیشن برخوردید و برایتان سوال بوجود آمده است که به چه معناست و چه کاربردی دارد. در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

مانیتایزیشن به انگلیسی به صورت monetization نوشته می شود. در ترجمه ی لغوی، به معنای کسب درآمد است.

هنگامی که کانال شما به مرحله فعال­سازی کسب درآمد از یوتیوب می‌­رسد و یوتیوب اجازه کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات در ویدیوهای کانال تان را می­‌دهد، مانیتایز کردن نام دارد. با وجود اینکه آپلود ویدیو در یوتیوب رایگان است اما از طریق مانیتایز کردن می توانید کسب درآمد از یوتیوب را فعال کنید.

بعد از کسب کردن شرایط خاصی که یوتیوب برای دارندگان کانال یوتیوب در نظر گرفته، با فعال کردن گزینه ی مانیتایزشن آمادگی و داشتن شرایط را به یوتیوب اعلام کرده و کسب درآمد خود را اغاز خواهید کرد.

روش های کسب درآمد از یوتیوب

 • پرداخت بر اساس هر 1000 بازدید تبلیغاتی (CPM)

این روش بسیار رایج است و همانطور که به آن اشاره شد نرخ پرداختی یوتیوب به صورت میانگین برای هر 1000 بازدید یک ویدئو تبلیغاتی که در میان ویدئوهای شما نمایش داده میشود رقمی بین 1 تا 3 دلار به شما پرداخت می‌شود. چنانچه یوتیوبر به صورت حرفه ای فعالیت کند این عدد را به 18 دلار برای هر هزار بازدید می رساند.

 • پرداخت براساس هر بار کلیک (CPC)

در این روش هم بر اساس تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی تبلیغات ویدیویی در ویدیو ی شما انجام می شود.

گوگل زمانی که تبلیغات شما به کمک ادنسنس نمایش داده می‌شوند 68 درصد از مبلغی که از تبلیغ کننده را می‌گیرد را به شما پرداخت می‌کند. برای اینکه بتوانید مبلغ خود را از حساب یوتیوب به بانک انتقال دهید، باید بالانس یا میزان درآمد حداقل 100 دلار در اکانت خود داشته باشید.

شرایط لازمه برای مانیتایز شدن کانال یوتیوب

برای فعال کردن این گزینه، نیاز است تا کانال یوتیوب خود را به حد مناسبی از بازدید رسانده باشید. به طوری که 1000 سابسکرایبر داشته و ویدیو های شما در مجموع 4000 دقیقه دیده شده باشند.

علاوه بر این، اکانت گوگل ادسنس خود را هم مطابق ویدیو ساخته باشید. حالا میتوانیم سراغ مانیتایزیشن کانال یوتیوبمان برویم!

آغاز مانیتایزشن در یوتیوب

برای این کار باید وارد کانال یوتیوب خود شده و در قسمت تنظیمات گزینه ی monetization را انتخاب کنید.

اگر 1000 سابسکرایبر و 4000 دقیقه تماشا شدن را داشته باشد، گزینه ی apply now برای شما نمایش داده میشود. در غیر اینصورت با گزینه ی”به من خبر بده”مواجه میشوید که هر زمان شما شرایط لازمه را دارا شوید شما را مطلع میکند.

شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن

دنبال کردن شرایط و قوانین YouTube Partner Program در مانیتایز شدن کانال تاثیر بسزایی دارد. یکی از این قوانین موضوع مهم کپی رایت است.

یوتیوب شرایط را بسیار سخت کرده و حتما باید علاوه بر دو شرط ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم و ۱۰۰۰ سابسکرایبر در مدت 12 ماه، به موضوع کپی رایت توجه بسیاری شود.

در این خصوص توجه به نکات زیر ضروری است:

 • حذف دستی ویدیو های اخطار گرفته مشکلی را حل نمی کند.
 • اگر شما با یک اکانت ادسنس به چند کانال یوتیوب متصل باشید و یکی از این کانال ها اخطار بگیرد، کانال شما مسدود خواهد شد.

اگر در حال تولید ویدیو هستید اما نمی دانید آنها را به چه صورت ویرایش کنید تا اخطار کپی رایت نگیرند، می توانید قسمت دوازدهم این دوره که در رابطه با آموزش نرم افزار کمتازیا است را مشاهده کنید.

از دیگر عوامل مورد توجه یوتیوب این است که شما باید جیمیلی که با آن کانال یوتیوب خود را راه اندازی می کنید، گزینه ی تایید دو مرحله ای را فعال کنید. این کار باعث افزایش امنیت کانال یوتیوب شما می شود.

برای فعال کردن تایید دو مرحله در یوتیوب، ابتدا به قسمت Monetization در یوتیوب استودیو بروید و گزینه Turn on now را کلیک کنید و فرآیند فعال کردن تایید دو مرحله‌ای را ادامه دهید.  

مراحل مانیتایز شدن یوتیوب

مرحله ی اول قسمت اول: انتخاب کشور مورد نظر

مانیتایزیشن سه مرحله دارد.

در مرحله ی اول با زدن شروع(start)صفحه ی حاوی متن انگلیسی برای شما نمایش داده میشود.

در قسمت بالای متن توضیحاتی در رابطه با کشوری که تمایل دارید هزینه ها در انجا پرداخت شوند، داده شده و به شما این امکان را میدهد که اگر تمایل دارید کشور خودتان را عوض کنید.

این تغییر کشور برای دریافت پول را در قسمت اصلی تنظیمات کانال هم میتوانید انجام دهید.

مرحله ی اول قسمت دوم: قوانین مانیتایز یوتیوب

ادامه ی متن حاوی قوانین یوتیوب در رابطه با کسب درامد است.

پیشنهاد ما به شما این است که این قوانین را مطالعه کنید. به این دلیل که در صورت نقض ان ها برای شما مشکل پیش خواهد آمد. چند مثال از این قوانین:

 •   اگر زیر 18 سال سن دارید باید تمام این فرایند را زیر نظر قیم قانونی خود انجام دهید
 •   به ازای هر تبلیغ 55 درصد هزینه به شما پرداخت میشود و 45 درصد آن سهم یوتیوب خواهد بود. در جلوتر، سهم شما تا 70 درصد هم میتواند افزایش پیدا کند.
 •   رعایت و توضیح دقیق قوانین سفت و سخت کپی رایت یوتیوب
 •  تاخیر در پرداخت؛ به این معنی که باید حداقل 100 دلار کسب درآمد کنید تا امکان دریافت ان از یوتیوب را داشته باشید
 •  یوتیوب برای مالیات درآمد شما هیچ مسئولیتی را قبول نمیکند درنتیجه بهتر است درباره ی قوانینی مالیاتی کشوری که مدنظرتان است، مطالعه کنید

بعد از مطالعه ی ان ها تیک تایید را زده و به مرحله ی بعد بروید.

مرحله ی دوم: تایید هویت کانال یوتیوب و اکانت گوگل ادسنس

در این مرحله باید هویت و مشخصات خودتان را تایید کرده و گزینه ی verify را بزنید. بعد از ان اکانت گوگل ادسنس شما را میخواهد که قبل تر درباره ی نحوه ی ساخت ان توضیح داده ایم.

در نهایت باید گزینه ی تایید را بزنید.

مرحله ی سوم: مرحله ی نهایی مانیتایزیشن یوتیوب

بعد از تایید مرحله ی دوم به صفحه ی مراحل بازگردانده میشوید و در پیامی به شما اعلام میشود که درخواست شما برای تایید به یوتیوب فرستاده شده است.

تایید شدن درخواست مانیتایزیشن شما ممکن است یک ماه طول بکشد اما نگران نباشید این حداکثر مقدار است و معمولا بسیار سریع تر به شما پاسخ داده میشود.

این را در نظر داشته باشید که ممکن است یوتیوب شما را ریجکت کند و درخواستتان رد شود!

دلیل این رد شدن معمولا این است که شما در ویدیو های قبلی ای که پخش کرده اید، یکی از قوانین یوتیوب را نقض کرده اید.

البته این نقض قانون را کامل برای شما توضیح نمیدهد و باید خودتان به دنبال ایراد بگردید. بعد از رفع ایراد ویدیو و بعد از گذشت 30 روز میتوانید برای درخواست فعال سازی مانیتایزیشن مجددا اقدام کنید.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 3 میانگین: 4]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

4 پاسخ

 1. کلا چالش برانگیز هست ساختن حساب ادسنس برای یوتیوب و وقتی میخواستم شروع کنم‌ به تولید محتوا در یوتیوب واقعا سخت بود برام چون با شرایط مانیتایز شدن در یوتیوب آشنا نبودم این ویدیو خیلی صریح و راحت توضیح داد.

  ممنونم🙏

  1. خواهش میکنم، برای اطلاعات بیشتر میتونین دوره کسب درامد از یوتیوب رو به صورت رایگان تماشا کنید😊

 2. چون یوتیوب در ایران تحریم مسائل زیادی وجود داره برای ورود به یوتیوب و تولید کردن محتوا یکیش ساخت گوگل ادسنس در ایران هست و اینکه ما چجوری مانیتایز شدن رو انجام بدیم.
  این ویدیو و همچنین محتوای متنیش خیلی کامل بود😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *