انواع راه های کسب درآمد از ویدیو و فیلم

راه های کسب درآمد

میشه بیش از 100 نوع مسیر رو برای کسب درآمد معرفی کرد. چند تا از این راه ها در وبلاگ ویدابیا معرفی شده اند. ما هم سعی کردیم هر مسیری رو که برای کسب درآمد در وبلاگ معرفی میکنیم توی این مقاله بصورت خلاصه معرفی کنیم و شما را به آنها ارجاع دهیم.

 شما میتونید خیلی راحت این مقاله را در زمان خیلی کم مرور کرده. از لینک هایی که اینجا میزاریم به مقاله مورد نظرتون بروید و در آنجا مقاله مورد نظر را بخوانید. کمکتان میکنیم که در زمانتون صرفه جویی کنید و سریع تر به هدف برسید.

همانطور که احتمالا تا به اینجا فهمیدید تخصص ما فیلم و ویدیو هست. به همین دلیل هم راه هایی را که معرفی میکنیم از این مسیر رد میشوند.

همانطور که میدانید و اگر هم نمیدانید ما بهتون میگیم، که ساخت ویدیو یک کار خیلی سخت و طاقت فرسا است. همین هم دلیلی میشه که شرکت ها و موسسات مختلف در زمینه تولید ویدیو داشته باشیم که خود آن موسسه ها هم به جز های کوچکتر مثل تولیدکنندگان ویدیو های تبلیغاتی یا تولید کننده موشن گرافیک تقسیم میشوند.

برای یک ویدیو از ایده اولیه گرفته تا صحنه، ادیت و پخش اون باید کلی سختی را به جان بخریم. حالا بعد از همه این مسیر اگر آن ویدیو خوب یا بهتر بگم مخاطب پسند شده باشد میتوانیم از کارمان نتیجه بگیریم.

راه های پیدا کردن ویدیو های مناسب

همانطور که میدانید بیشتر تولید کنندگان ویدیو و فیلم دنبال چیزی هستند که بتوانند از آن ایده بگیرند. حال این ایده میتواند از چیزی مثل طبیعت گرفته شود و یا از ویدیو های دیگر. ایده گرفتن از یک فیلم دیگر هم میتواند بسیار مفید باشد. اینکه اگر آن برای مخاطب جذاب باشد احتمالا آن ویدیویی که شما هم تولید میکنید جذاب خواهد بود.

حالا میدانیم که خیلی راحت میتوان از یک ویدیوی دیگر ایده گرفت و تبلیغات یا تولید محتوا کرد. البته هنوز هم کلی راه مانده تا تولید ویدیوی نهایی. این مسیر هم مسیر سختی خواهد بود. بنظرتان پیشنهاد ما چه چیزی میتواند باشد؟!

ویدیو هایی هستند که به هدف خودشان رسیده اند. خب همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین شاخصه های ویدیو مناسب مخاطب پسند بودن آن است. ما هم میتوانیم به راحتی بفهمیم که آیا به این نتیجه رسیده اند یا خیر. کافیست در اینستاگرام تعداد لایک و کامنت ها و توی یوتیوب هم تعداد بازدید را نگاه کنید. بقیه شبکه های اجتماعی را هم میتوانید به همین صورت بررسی کنید.

ویدیو هایی با بیشترین اینگیجمنت، بهترین ویدیو ها هستند. آنها توانسته اند مخاطب خود را پیدا کنند و آنها را جذب کنند. شما هم برای تولید محتوا نیاز هست که دنبال اینچنین ویدیو هایی باشید.

حالا میتوانیم ویدیو هایی که به آنها نیاز داریم را پیدا کنیم:

تولید محتوای ویدیویی با استفاده از ترجمه و دوبله

بالاخره به جایی که می خواستیم رسیدیم. برای تولید محتوا در زمان کوتاه با بازدهی بالا میتوانید به سراغ ترجمه و یا دوبله ویدیو بروید. با این کار ابتدا از مخاطب پسند بودن ویدیو اطمینان پیدا میکنید و سپس میتوانید همان محتوا را به زبان فارسی با ترجمه و یا دوبله تولید کنید.

در این صورت هزینه کمتری برای امکانات پرداخت کرده اید، همچنین زمان کمتری را هم صرف تولید محتوا می کنید.

همانطور که گفته شد در مقاله های مختلف راه های متفاوتی برای کسب درآمد از ویدیو را مرور کردیم که فقط نیاز به یکی از آنها را انتخاب کنید و آن مسیر را ادامه دهید.

یوتیوب

بزرگترین پلتفرم کسب درآمد از ویدیو آنهم به صورت دلاری یوتیوب است. با محتوای خوب و جذاب می توانید به راحتی مخاطبان را جذب کنید و به ازای هر بازدید از تبلیغ در بین ویدیو هایتان درآمد داشته باشید.

توی این مقاله از موارد مختلفی صحبت شده از جمله:

 • خود پلتفرم یوتیوب چطور کسب درآمد میکند.
 • اکانت پریمیوم یوتیوب
 • تلویزیون یوتیوب (یوتیوب تی وی)
 • کسب درآمد از یوتیوب در ایران برای شما تا یوتیوبر شدن
 • این مقاله را میتوانید با کلیک روی مقاله کسب درآمد از یوتیوب بخوانید.

اینستاگرام

اینستاگرام در ابتدا بعنوان پلتفرمی برای انتشار عکس طراحی شد اما در حال حاضر میتوانید تعداد زیادی فیلم ببینید. اگر در اینستاگرام دور بزنید می بینید که افرادی هستند در حال تبلیغات که از آن کسب درآمد میکنند. به همین دلیل ما سعی کردیم به شما کسب درآمد از یوتیوب را با ترجمه فیلم معرفی کنیم.

در این مقاله درباره موضوعات زیر توضیح داده ایم:

 • چه کسانی از اینستاگرام کسب درآمد میکنند.
 • راه های کسب درآمد از اینستاگرام که از اینفلوئنسر ها هم گفتیم.
 • در آخر هم درباره تولید محتوای یونیک و کسب درآمد صحبت کردیم.

این مقاله را میتوانید با کلیک روی مقاله کسب درآمد از اینستاگرام بخوانید.

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یکی از انواع مارکتینگ است. شاخه ای بزرگ و در حال پیشرفت. ما درباره این شاخه جالب و هیجان انگیز هم توضیح داده ایم که میتوانید در این مقاله بخوانید.

از جمله مواردی که در مقاله ویدیو مارکتینگ به آنها پرداخیتم:

 • تاریخچه ویدیو مارکتینگ را توضیح داده ایم.
 • درباره مزایا و معایب ویدیو مارکتینگ صحبت کردیم.
 • انواع ویدیو ها را برای مارکتینگ معرفی کردیم.
 • درباره تولید محتوا برای ویدیو مارکتینگ با استفاده از ترجمه و دوبله هم گفتیم.

این مقاله را میتوانید با کلیک روی مقاله ویدیو مارکتینگ بخوانید. 

آینده ای نزدیک

در چند روز آینده هم قرار هست براتون از درآمد دلاری بگیم. یادتان باشد که به ما سر بزنید تا محتوای جدید سایتمان را ببینید و از آنها استفاده کنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *