دوره کسب درآمد از یوتیوب

ویدیو کوتاه برای یوتیوب بهتر است یا ویدیو بلند و طولانی ؟

دانلود کل دوره

برای شنیدن این قسمت فایل زیر را پخش کنید:

ساخت ویدیوی بلند در یوتیوب

ساخت ویدیوی بلند برای یوتیوب بهتر است!

وقتی شما ویدیوی بلند در یوتیوب قرار می دهید، بازدید کننده ها دقایق بیشتری از ویدیوی شما را تماشا می کنند و در نتیجه تبلیغات بیشتری از طرف یوتیوب به آنها نمایش داده می شود. این باعث درآمد زایی بیشتر شما از یوتیوب می شود.

پس ساخت ویدیوهای بلند هم به نفع شماست و هم یوتیوب.

یوتیوب به جای تلویزیون در خانه‌ها

این هدف نهایی یوتیوب است که مردم برای پیدا کردن پاسخ نیاز هایشان، قبل از هر پلتفرم دیگری یوتیوب را انتخاب کنند. پس همه نوع فیلم و ویدیو مخصوصا ویدیو های بلند در این جهت به یوتیوب کمک میکند یوتیوب از این ویدیو ها حمایت میکند. 

ویدیوهای کوتاه برای یوتیوب

از طرف دیگر ویدیوهای کوتاه در یوتیوب کمتر مخاطب را خسته می‌کنند. در نهایت این بستگی به شما و موضوع محتوای شما دارد که کدام نوع ویدیو را انتخاب کنید. 

یک محتوای خاص باعث افزایش کسب درآمد می‌شود. بنابراین در صورت یونیک و جذاب بودن ویدیو تاثیر مدت زمان ویدیو می‌تواند بی‌تاثیر شود. چنانچه ویدیوهای شما کوتاه و واضح باشد و بینندگان را تا انتها حفظ کند، مدت زمان تماشا (Watch time) افزایش می‌یابد. اگر تعداد بازدیدها بیشتر باشد، شانس بازدید از تبلیغات نیز افزایش می یابد. 

و این یعنی درآمد بیشتر!

اگر محتوا به اندازه کافی جذاب است تا بینندگان آن را تا انتها تماشا کنند، پس می‌توانید تبلیغات میان فیلم را به صورت استراتژیک درج کنید تا رها شدن کاربر به حداقل برسد. 

اما این کار ممکن است ریسک داشته باشد زیرا اگر محتوا به اندازه کافی جالب نباشد، رها شدن کاربر افزایش می‌یابد و زمان تماشا کمتر می‌شود. بنابراین، در قسمت Search (جستجو) و ویدیوهای پیشنهادی(Explore)، کمتر ظاهر می‌شود.

ویدیوهای کوتاه خنده دار

 به چند نکته در ساخت ویدیوهای کوتاه خنده دار برای یوتیوب توجه داشته باشید:

 • موضوع باید متناسب با زمان ویدیو انتخاب شود 
 • مفهوم ویدیو شما باید واضح و روشن باشد 
 • باید ویدیو به گونه ای باشد که در چند دقیقه اول خنده را از مخاطب دریافت کند.

توصیه ما این است که محتوایی ایجاد کنید که به اندازه کافی جالب باشد تا بیشتر به اشتراک گذاشته شود؛ سپس هم از ویدیوهای بلند و هم از ویدیو های کوتاه در کانال یوتیوب‌تان استفاده کنید، و بازخورد های آن‌ها را بسنجید و بر این اساس تصمیم بگیرید که کدام یک مخاطب شما را بیشتر جذب می‌کند.

تنظیم سایز ویدیو برای یوتیوب

قبل از بارگذاری ویدیوهای خود در یوتیوب باید فرمت های فایل ویدیویی قابل قبول و وضوح پرونده های ویدیویی در پیکسل ها آگاهی داشته باشید.

 فرمت‌های فایل ویدیویی:

 • MP4
 • WebM
 • MPEG-1;2
 • 3GP
 • FLV
 • MOV
 • WMV
 • AVI

وضوح پرونده‌های ویدیویی در پیکسل‌ها 

 • 1080p – 1920×1080
 • 720p – 1280×720
 • 480p – 854×480
 • 360p – 640×360
 • 240p – 426×240

نکست وب داده‌های جالبی را در مورد قالب‌ها و مدت زمان ویدیو جمع آوری کرده است:

آموزش: طول ایده آل بین 45 تا 90 ثانیه.

تبلیغات خلاقانه: طول ایده آل بین 15 تا 59 ثانیه.

ویدئوهای تامین مالی جمعی: طول ایده آل به طور متوسط   2.5 دقیقه خواهد بود.

ویدیوهای گواهی: طول ایده آل بین 60 تا 119 ثانیه.

بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب

شما در بارگذاری ویدیوهای خود باید به این نکته توجه داشته باشید که هر زمانی برای آپلود ویدیو مناسب نیست. در مورد هر کانال زمان بارگذاری ویدیو متفاوت است چون همانطور که می‌دانید هر کانال مخاطبان خاص خود را دارد و زمان آن لاین بودن مخاطبان هر کانال متفاوت است.

بر این اساس تعیین زمان درست برای آپلود ویدیو ساده نیست ولی شما می توانید بر اساس مراحل زیر زمان طلایی کانال خود را انتخاب کنید.

 •  دیدن بخش تجزیه و تحلیل کانال یوتیوب خود

این بخش عملکرد کانال شما را می سنجد و برای داشتن رشد موثر باید به این بخش تسلط کامل داشته باشید.

 • بررسی معیار مخاطبان

بررسی این قسمت به شما درکی درست از مخاطبان خود را می دهد. در واقع این قسمت اطلاعاتی از تعداد مخاطبان خاص، میزان متوسط بازدید و موارد این چنینی را در اختیار شما قرار می دهد.

بخش مهمی که باید به آن توجه کنید، بخش گزارش زمان حضور بینندگان شما در یوتیوب است.

 • مشخص کردن روزها و ساعت های طلایی کانال خود

در این قسمت یک نمودار میله ای بنفش به شما نمایش داده می شود که این نمودار نشان دهنده ی روزها و ساعت هایی است که بیشتر مخاطبان شما در یوتیوب حضور دارند.

با این چند کار ساده می توانید بهترین روز و زمان را برای آپلود ویدیو خود پیدا کنید.

آپلود فیلم در یوتیوب

راه های مختلفی برای آپلود ویدیو در یوتیوب وجود دارد که در این قسمت به چند مورد از آن اشاره می کنیم.

سه روش برای آپلود ویدیو وجود دارد.

 • روش قدیمی از طریق مرورگر 
 • با استفاده از کنسول 
 • با استفاده از برنامه تلفن همراه در یوتیوب 

دانلود ویدیو یوتیوب

 •  دانلود از طریق givefastlink
 • دانلود با استفاده از savefrom.net
 • دانلود با استفاده از  4K Video Downloader در رایانه
 • دانلود با استفاده از ddownr.com
 • دانلود از طریق KeepVid

مشکل اپلود ویدیو در یوتیوب

یکی از مشکلاتی که به تازگی گریبانگیر یوتیوبر ها شده است مشکل آپلود نشدن ویدیوها ست. 

راه حل های موجود:

 • پاکسازی و حذف داده ها و حافظه پنهان

در حذف حافظه پنهان توجه داشته باشید که تنها عکس ها و داده ها و اطلاعات موقت پاک می شود ولی با حذف کردن داده ها تمام اطلاعات از جمله یوزرنیم شما پاک می شود.

مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. باز کردن قسمت تنظیمات در دستگاه مورد نظر
 2. به قسمت برنامه ها بروید و روی یوتیوب کلیک کنید
 3. به قسمت حافظه بروید و بر روی پاک سازی حافظه نهان کلیک کیند.
 4. قسمت یوتیوب را چک کنید در صورت درست نشدن دوباره به همان قسمت رفته و بر روی گزینه حذف داده بزنید.
 • راه اندازی مجدد دستگاه مورد نظر

بر اساس مراحل زیر پیش بروید:

 1. بر روی دکمه روشن/ خاموش بزنید و گزینه راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.
 2. بعد از بالا امدن صفحه گوشی برنامه یوتیوب را اجرا کنید 

در بسیاری از تلفن های هوشمند این کار باعث می شود که برنامه های اضافی باز شده در گوشی که سبب ایجاد مشکل شده اند بسته شوند و مشکل حل شود.

 • به روز رسانی سیستم عامل 
 1. به تنظیمات بروید 
 2. به قسمت به روز رسانی بروید و بر روی گزینه ی به روز رسانی کلیک کنید.
 3. بعد از راه اندازی مجدد وارد برنامه یوتیوب بشوید و آن را چک کنید.

دانلود از یوتیوب برای کامپیوتر

 1. دانلود از طریق وبسایت های کمکی
 • Qdownloader.net

برای دانلود در این روش ابتدا باید وارد یوتیوب شوید و روی ویدیوی مورد نظر کلیک کنید و بعد از اینکه ویدیو آغاز شد گزینه ی Copy video URL at current time را می زنید.

وارد سایت https://qdownloader.net می شوید و لینک ویدیو رو داخل کادر ایجاد شده پیست میکنید. گزینه دانلود را با فرمت مورد نظر انتخاب کرده و گزینه ی Save video as را میزنید.

 1. استفاده از افزونه‌ برای مرورگر فایرفاکس

برنامه های بسیاری برای دانلود ویدیو از یوتیوب وجود دارند. یکی از بهترین این افزونه ها که امکانات جالب و کاربردی به مرورگر شما اضافه می کند از جمله دانلود ویدیو و صدا از یوتیوب، Video Downloader professional است.

روش دانلود از یوتیوب در اندروید

یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها برای دانلود ویدیوهای یوتیوب در اندروید، اپلیکیشن TubeMate می باشد که به صورت رسمی در پلی استور وجود ندارد ولی می توانید آن را از سایت TubeMate دانلود کنید.

بعد از نصب اپلیکیشن مراحل زیر را طی می کنید:

 1. بعد از این که TubeMate را اجرا کردین با صفحه ای مثل صفحه یوتیوب در گوشی خود موجه می شود ویدیو مورد نظر را جستجو کنید.
 2. بعد از جستجو و پیدا کردن ویدیو مورد نظر آن را پخش کنید، بعد از آن بر روی دکمه قرمز کنار کلمه save کلیک کرده و کیفیت و فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید.
 3. بعد از انجام مراحل بالا روی دکمه قرمز کلیک کرده و ویدیو دانلود می شود.

یوتوب یا یوتیوب

هر دو این کلمات درست هستن و تفاوتی باهم ندارند. تفاوت آنها  تنها در تلفظ می باید. 

یوتوب تلفظ امریکن می باشد و یوتیوب به زبان بریتیش است.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *