دوره کسب درآمد از یوتیوب

انتخاب بهترین اسم برای کانال یوتیوب

دانلود کل دوره

برای شنیدن این قسمت فایل زیر را پخش کنید:

انتخاب اسم برای یوتیوبر شدن

انتخاب یک اسم خوب برای هر برندی می تواند سرنوشت ساز باشد؛ هنگامی که شروع به ساختن کانال یوتیوب می‌کنید، باید به دنبال یک اسم مناسب نیز برای آن باشید. ممکن است از قبل اسمی در نظر داشته باشید؛ در غیر این صورت نیاز است زمانی را به انتخاب نام برای کانال یوتیوب خود اختصاص دهید. ویدابیا در این مقاله و ویدیو به تمام موارد و نکات مهم درباره‌ی انتخاب اسم برای کانال اشاره کرده است.

اگر شما یک تولید کننده‌ی محتوا در فضایی مثل یوتیوب هستید که از سمت ایران تحریم شده است، و برای کسب درآمد دلاری نیاز دارید قوانین خاصی را رعایت کنید تا بتوانید درآمد خود را نقد کنید، ویدابیا این کار را برای شما انجام می‌دهد و به راحتی می‌توانید درآمد دلاری بدست آورید.

اساس انتخاب اسم برای کانال یوتیوب

در انتخاب اسم موارد زیادی را باید مدنظر قرار دهید؛ اما احتمالا مهم‌ترین این موارد، زمینه‌ی فعالیت شما است. به طور کلی سه نوع حالت برای انتخاب نام داریم، که به نام کانال‌های تجاری( برندسازی تجاری)، کانال‌های شخصی (برندسازی شخصی) و نوع دیگر آن ترکیب این دو مدل است که معمولا گیمرها از آن استفاده می کنند (نام خاص).

عکاسی، سرگرمی، آموزشی و … ، که شما باید هنگام انتخاب عنوان در نظر داشته باشید. مطمئنا انتخاب اسم کانال یوتیوب گیم با کانال آموزش اشپزی تفاوت‌های بسیاری دارد. در ادامه به اهمیت موضوع در انتخاب اسم کانال بیشتر می‌پردازیم.

برای انتخاب اسم انگلیسی و خاص برای کانال خود می‌توانید از وب سایتی که در داخل ویدیو معرفی می‌کنیم استفاده کنید. این وب سایت با استفاده از هوش مصنوعی که دارد، می‌تواند به شما در پیدا کردن یک نوع خاص از اسم خارجی ایده بدهد.

وقتی از یک نام تجاری استفاده می‌کنید، در نتیجه فروش و ارائه محصولی که در اختیار دارید بسیار راحت تر خواهد بود. بسیاری از کانال‌های آموزشی که در حوزه‌ی آموزش فعالیت می‌کنند، معمولا یک سازنده دارند که می‌توانسته در همان ابتدا اسم خودش را بر روی کانال قرار دهد؛ هیچ اشکالی در این کار نیست اما در زمان فروش یک محصول کار بسیار سخت‌تر می‌شود. چرا که اسم یک برند بیشتر مورد اعتماد افراد قرار می‌گیرد.

اما اگر در آینده قصد فروش یک محصول را ندارید و صرفا به دنبال تهیه ویدیوهای شخصی و تولید ولاگ و روزمرگی‌های خود هستید در نتیجه همان نام خودتان کفایت می‌کند. در مقاله اموزش صفر تا صد درامد از یوتیوب توضیحات کامل برای کسب درآمد از یوتیوب آورده شده است.

ویژگی‌های دیگر نام برای کانال یوتیوب (مخاطب شناسی)

از دیگر موارد مهم در انتخاب نام برای کانال یوتیوب، مخاطب شناسی است. این که شما بر اساس مخاطب‌های هدفی که دارید نام مناسب را انتخاب می‌کنید؛ این کار الزامی نیست، اما می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

مخاطب شناسی به چه معناست؟

به دلیل اینکه جامعه‌ی هدف خود را پیدا کنید، باید محتوای مناسبی را انتخاب کنید.

چه نوع محتوایی تولید می‌کنید؟و این محتوا برای چه افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

در یک مثال ساده، اگر می‌خواهید کانال معرفی و بررسی انواع اسباب بازی‌ها را راه اندازی کنید، باید اسمی مورد پسند کم سن و سال‌ها انتخاب کنید.

انتخاب اسم منحصر به فرد

یکی از حالت‌هایی که کمی از بقیه ی موارد فاصله دارد، انتخاب اسم خاص است. به این معنی که اگر کانال شما یک بلاگ شخصی محسوب می‌شود، می‌توانید اسم خودتان را به عنوان نام کانال انتخاب کنید. و یا ایدی شبکه‌های اجتماعی دیگر خود، مثل اینستاگرام را مجددا استفاده کنید. این روش به دو صورت می‌تواند انجام گیرد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 استفاده از کلمات توصیفی

انتخاب اسم کانال با استفاده از کلمات توصیفی،  برای نمایش دادن موضوع کانال استفاده می‌شود؛ هنگامی که موضوع کانال سخت و غیر قابل فهم باشد، در نتیجه کلمات توصیفی به فهم بهتر موضوع کمک می‌کند. در واقع این کلمات، به مخاطب اطلاع می‌دهد که کانال شما در مورد چیست.

 استفاده از کلمات ترکیبی

کلمات ترکیبی برای خلق یک نام منحصر به فرد استفاده می‌شود؛ از جمله استراتژی‌ها برای ساخت یک اسم خاص، ترکیب نام، نام خانوادگی یا به سادگی حروف اول با کلمات دیگر برای نوشتن یک اسم یونیک می‌باشد.

چگونه اسم کانال انتخاب کنیم؟

(اسم و فامیل برای انتخاب اسم کانال یوتیوب)

یکی از روش‌های پرکاربرد در انتخاب اسم کانال یوتیوب، استفاده از اسم و فامیل خودتان است. اگر دقت کنید برخی افراد، برند سازی شخصی می‌کنند و نام خود را بر روی کانال، پیج و در کل اکانت‌های مجازی می‌گذارند.

چگونه اسم کانال انتخاب کنیم: استفاده از نام مستعار

به دلایل مختلفی ممکن است افراد نخواهند و یا نتوانند از نام خودشان استفاده کنند؛ در این صورت مانند بیشتر گیمرها می‌توانید یک اسم مستعار انتخاب کرده و آن را به عنوان اسم کانال یوتیوب خود، قرار دهید.

دو مورد از این دلایل:

 • طولانی بودن اسم و فامیلتان و نبودن امکان حذف یا کوتاه کردن آن
 • متداول و زیاد بودن نام شما در فضای اینترنت

انتخاب اسم کانال یوتیوب: براساس موضوع

همانطور که گفتیم، موضوع محتواهای شما در انتخاب اسم کانال بسیار تاثیر گذار است. علاوه بر آن می‌توانید به نحوی در انتخاب اسم به این موضوع اشاره کنید؛ به طوری که اسم کانال یوتیوب شما، نشان دهنده‌ی موضوع محتوای شما باشد.

بعد از انتخاب موضوع کانال خود، می توانید از ترکیبات زیر استفاده کنید:

بازی‌ها + نام مستعار یا نام خودتان

برنامه‌های تلویزیون + نام مستعار یا نام خودتان

در ادامه چند مورد از موضوعات پرطرفدار و پر کاربرد را با هم بررسی می‌کنیم.

راهنمای انتخاب اسم برای کانال: استفاده از موضوع و اسم و فامیل با هم

یک روش دیگر که میتواند به شما کمک کند این است که قسمتی از اسم و فامیل خود را به نحوی با موضوع محتواهای خود ترکیب کرده و یک نام مناسب و خاص برای کانال یوتیوبتان بسازید.

استفاده از نام یک مکان

الهام گرفتن از اسم یک مکان به عنوان اسم کانال یوتیوب، باعث می‌شود تا نام کانال شما خیلی خاص به نظر آید؛ به این صورت که باید به گونه‌ای باشد تا به راحتی در ذهن مخاطب جای بگیرد. مثلاً استفاده از اسامی که تلفظ آن دشوار است یا خیلی طولانی است، تاثیر چندانی در جذب مخاطب ندارد. یوتیوبرهای زیادی هستند که از نام هنری خود به جای نام واقعی استفاده کردند، و به موفقیت رسیدند.

موضوع‌های پر طرفدار در یوتیوب

همانطور که هر روز در فضای مجازی مشاهده می‌کنید، برخی موضوعات طرفدارهای بیشتری دارند و در نتیجه جامعه‌ی آماری بالاتری را به خود اختصاص می‌دهند؛ که در مورد موضوعات پر طرفدار در قسمت دو به طور مفصل صحبت کرده‌ایم.

قصد داریم اسم چند کانال و پیج معروف در هر یک از این موضوعات را بررسی کرده و ببینیم از کدام روش انتخاب اسم کانال یوتیوب استفاده کرده‌اند.

انتخاب اسم کانال ارایشی(انتخاب اسم کانال زیبایی)

صدف بیوتی: 

یکی از معروف ترین بلاگرها و میکاپ ارتیست‌های اینستاگرام صدف بیوتی است. صدف مسائلی در انتخاب اسم کانال ارایشی خودش قسمتی از نام و موضوع محتوا(بیوتی)را با هم ترکیب کرده‌است.

Makeupbymario: 

یکی از میکاپ ارتیست‌های معروف خارجی که با هنرمندان معروفی کار کرده، ماریو است. او نیز مانند صدف بیوتی در نام پیج اینستا خود از اسم و نوع محتوای تولیدی استفاده کرده‌است.

Joyadenuga: 

جوی ادنوگا از دیگر میکاپ ارتیست‌های هنرمند است که از اسم و فامیل کامل خود برای پیج اینستاگرام استفاده کرده‌است.

انتخاب اسم برای کانال آشپزی

زمان غذای حماسی(epic meal time): 

این کانال یوتیوب، سری‌های زنجیره‌ای مختلفی مثل امتحان کردن غذا ها یا چالش‌های متفاوتی مانند ویدیو”فست فود لازانیا” تولید می‌کند که طرفداران زیادی نیز دارد.

 همانطور که می‌بینید یک اسم خاص و منحصر به فرد اما مربوط به موضوع محتوای خود انتخاب کرده‌اند.

Junskitchen:

 یک کانال یوتیوب درباره ی یک زوج ژاپنی است که بیشتر بر محور غذاهای ژاپنی می‌چرخد. اسم یکی از این دو زوج، جون است. در نتیجه از تکنیک ترکیب اسم و موضوع استفاده کرده‌اند.

اسم کانال یوتیوب گیم

اگر به حوزه ی گیمینگ علاقمند هستید و میخواهید در آن فعالیت کنید، انتخاب اسم مناسب و درست میتواند بسیار در جذب مخاطب تاثیر گذار باشد.

در اینجا به چند نمونه  از این اسم‌ها برای گرفتن ایده اشاره می‌کنیم؛ سیمویز، ماجراجویی قبیله ای، جادوگر، کماندو، نینجا و….

اریا کئوکسر:

 یکی از گیمرهای معروف یوتیوب اریا کئوکسر است. اسم اصلی او آریا و اسم مستعار او که بر روی کانال یوتیوب خود گذاشته، اریا کئوکسر است.

Bugmazel:

 غزاله نقدی، گیمر معروف یوتیوب، یکی از دیگر یوتیوبر هاییست که از اسم مستعار خود در بازی‌ها یعنی bugmazel برای کانال یوتیوب استفاده کرده است.

اگر به دنبال جذب مخاطب بیشتر هستید و اینکه افراد در هر مکانی بتوانند ویدیوهای شما را ببینند باید شرایط آن را برای کاربران خود فراهم کنید. می‌توانید با ترجمه ویدیوهای خود به زبان مورد نظر این امکان را به مخاطبان خود بدهید که در کشورهای دیگر که به آن زبان صحبت می‌کنند مخاطب شما قرار بگیرند. ترجمه ویدیو را می‌توانید با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ویدابیا انجام دهید.

انتخاب اسم کانال طنز

Raywilliamjohnson:

یکی از کانال های یوتیوب که ویدیوهای خنده دار با مضمون هر چیزی تولید می‌کند، کانال ویلیام است. این یوتیوبر معروف از اسم کامل خود برای انتخاب نام کانال استفاده کرده‌است.

خنده دار یا مرگ (funny or die):

 کانال معروف طنز یوتیوب که با تولید ویدیو از ستارگان معروف و افراد سیاسی شما را به خنده وا می‌دارد. این کانال نیز یک اسم منحصر به فرد و با اشاره به موضوع محتوای خود، انتخاب کرده‌است.

انتخاب اسم برای کانال انگیزشی

تام بیلیو(Tom bilyeo):

کانال یوتیوب تام بیلیو به همین نام، با تولید ویدیوهای انگیزشی، به طرفداران زیادی دست پیدا کرده‌است.

Absolute motivation:

از اسم این کانال کاملا می‌شود به نحوه‌ی نامگذاری آن پی‌برد. از دیگر کانال‌های معروف انگیزشی است که بر اساس نوع محتوا، نام خود را انتخاب کرده است.

روش های دیگر انتخاب اسم کانال یوتیوب

در بیشتر موارد ممکن است از عنوان انتخابی خود مطمئن نباشید و یا اسم مورد پسندی به ذهنتان خطور نکند؛ در این صورت می‌توانید از وبسایت‌های پیشنهاد اسم که به همین منظور تعبیه شده‌اند استفاده کنید.

وبسایت spinxo (برنامه ی پیشنهاد نام برای کانال یوتیوب)

این وبسایت، یک ابزار کاربردی است که میتواند اسمی مناسب، به شما پیشنهاد دهد. کار با وبسایت spinxo  بسیار راحت است و میتواند به شما در انتخاب اسم یوتیوب، اینستا، اسم مستعار و … کمک کند.

بعد از ورود به صفحه ی اصلی این سایت در سربرگ بالا گزینه ی youtube names را انتخاب کنید. بعد از ان اطلاعاتی را از شما درخواست میکند:

 • Topics (انتخاب حوزه ی کلی کار خود، به طور مثال عکاسی)
 • Focus or niche (تمرکز عنوان بر روی چه چیزی باشد)
 • Keywords (انتخاب موردی که می‌خواهید بر روی ان تمرکز ویژه‌ای بشود به طور مثال برای شما اهمیت دارد که اسم میوه‌ی گیلاس در عنوان به نحوی استفاده شود)
 • Things you like (علاقه‌مندی‌های شما)
 • Important words (کلماتی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند)

لازم به ذکر است که پاسخ دادن دو مورد از این سوال‌ها کافی است. بعد از انجام این فرایند باید گزینه ی“spin”را فشار دهید تا پیشنهادات مختلفی که برای عنوان به شما داده می‌شود را ببینید.

در آخرین مرحله بهتر است برای اطمینان از تکراری نبودن نام کانال ان را در قسمت جستجو یوتیوب وارد کرده و نتایج را بررسی کنید.

قسمت‌های دیگر از دوره کسب درامد از یوتیوب را دنبال کنید چون ویدابیا به همه‌ی چیزهایی که می‌خواهید درباره کسب درامد از یوتیوب بدانید پرداخته است.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

3 پاسخ

 1. انتخاب اسم برای کانال یوتیوب خیلی مهمه ومن دنبال یک دوره و ویدیو بودم که ببینم چجوری میتونم یک اسم خارجی برای کانال یوتیوب خودم پیدا کنم
  این ویدیو و مقاله خیلی کامل بود🙏

  1. در دوره کسب درامد از یوتیوب سعی شده به همه موارد در مورد هر آنچه که شما نیاز دارید برای تولید محتوا در یوتیوب پرداخته بشه و خیلی خوبه که این دوره به شما کمک کرده😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *