دوره کسب درآمد از یوتیوب

آموزش ابزارهای یوتیوب برای رشد کانال یوتیوب

دانلود کل دوره

از طریق فایل صوتی زیر صدای ویدیو را بشنوید:

تا به اینجای دوره کسب درآمد از یوتیوب، پاسخ سوال هایی نظیر یوتیوب چگونه کار می کند؟ موضوعات پرطرفدار یوتیوب کدام اند؟ نحوه ساخت کانال یوتیوب چگونه است؟ چگونه در یوتیوب به درآمد برسیم؟ و … به شما داده شده است. در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم: چگونه می توان با ابزار یوتیوب و آگاهی از بیشترین سرچ های یوتیوب، رشد کانال یوتیوب را به میزان چشمگیری افزایش داد؟

در فصل اول در ارتباط با کلیات چیزهایی که لازم است در ارتباط با یوتیوب بدانید، پولدار ترین یوتیوبر جهان و کانال های معروف با بالاترین دنبال کننده ها صحبت کردیم.

اما در فصل دوم به شما آموزش های لازم در ارتباط با نحوه ساخت کانال یوتیوب و نحوه  درآمد زایی از آن را دادیم.

در فصل سوم آموزش های تکمیلی که برای رشد کانال خود به آن احتیاج دارید مانند ابزار های یوتیوب، اهمیت زیرنویس، دوبله و ترجمه ویدیو خواهیم داد و در آخر ابزاری برای ادیت ویدیو های یوتیوب تان معرفی میکنیم.

بیشترین سرچ های یوتیوب

هنگامی که بحث رشد کانال وسط می آید بیشترین سرچ یوتیوب حرف اول را در اهمیت میزند. اگر شما بدانید چه چیزهایی بیشتر سرچ میشوند و بر اساس آن ها دست به تولید محتوا بزنید، آمار بازدیدکنندگان شما افزایش پیدا میکند.

روش های مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد اول از همه وبسایت هایی که این اطلاعات را قرار میدهند. با یک جستجوی کوتاه در اینترنت شما میتوانید وبسایت هایی که بیشترین سرچ های یوتیوب در هر سال را نشان میدهند، پیدا کنید.

روش دوم استفاده از ابزار های یوتیوب است. این ابزار ها کارکرد های متفاوتی دارند که برخی از آن ها در زمینه بیشترین سرچ یوتیوب و یا به طور کلی کلمات کلیدی کار میکنند.

از چه ابزار های یوتیوب برای رشد کانال استفاده کنیم؟

با استفاده از گوگل ترندز میتوانید کشوری که در آن فعالیت می کنید را انتخاب کرده و محبوب ترین کلمات در رابطه با محتوایی که تولید می کنید را بررسی کنید. با سرچ کلمه کلیدی مدنظرتان، گوگل ترندز نموداری را به شما نشان خواهد داد که در حالت پیش فرض web search قرار دارد. با فیلتر کردن نمودار بر روی youtube search، میتوانید منحصرا دیتاهای مربوط به یوتیوب را بررسی کنید. 

بیشترین سرچ یوتیوب را چه کلماتی دارند؟

برای پاسخ به این سوال نیز، با استفاده از ابزار گوگل ترند میتوانید بررسی کنید که در کشور مدنظرتان، مخاطبان چه کلماتی را بیشتر جستجو می کنند و بیشترین میزان سرچ در یوتیوب را چه کلماتی در بر میگیرد. استفاده از آن ها در محتوایی که تولید می کنید به رشد کانال شما کمک خواهد کرد به شرطی که با محتوایی که تولید می کنید مرتبط باشند.

آموزش کار با گوگل ترندز google trends

بیشترین سرچ های یوتیوب با تیوب بادی (Tubebuddy)

تیوب بادی یکی از اکستنشن (Extention) های گوگل است. با نصب آن در مرورگر خود، هنگام سرچ در پلتفرم یوتیوب می توانید همزمان شاهد میزان سرچ های آن کلمه باشید و اطلاعاتی مرتبط با زیاد و کم بودن سرچ ها، میزان رقابت، جستجوهای مرتبط و حجم محتوایی که درباره آن کلمه تولید می شود، بدست بیاورید.

اطلاعاتی که افزونه tubebuddy به شما خواهد داد:

  • بررسی آمار کانال شما و کانال های رقیب
  • معرفی تگ های مناسب
  • بررسی سئو و امتیازدهی به آن
  • آمار جذب مخاطب از دیگر شبکه های اجتماعی
  • میزان لایک، کامنت و ایمپرشن ویدیو از زمان اشتراک گذاری

آموزش اکستنشن تیوب بادی tubebuddy

ابزار یوتیوب VidiQ extension

ویدای کیو از دیگر اکستنشن های گوگل است که بر روی مرورگر کروم نصب میشود و با تحلیل ویدیوهای یوتیوب، اطلاعاتی جزئی تر در ارتباط با سرچ هایی که در یوتیوب انجام می دهید، به شما خواهد داد. اطلاعات این ابزار کامل تر از تیوب بادی است و دیتاهایی از قبیل  میزان بازدید بر اساس دوره های زمانی، بازدید از شبکه های اجتماعی دیگر، تحلیل سئوی ویدیو از نظر  vidiQ و  … به شما خواهد داد. با استفاده از vidiQ میتوانید به:

  • نتایج مرتبط
  • حجم جستجو
  • میزان رقابت
  • تعداد بازدید، تعداد کامنت و تعداد دنبال کنندگان چنل
  • امتیاز ویدیو از لحاظ سئو

این ابزار یوتیوب برای ویندوز و اندروید تعبیه شده است که در قسمت دانلود vidiq اندروید و دانلود vidiq برای ویندوز

آموزش کار با اکستنشن vidiq

کتابخانه صوتی یوتیوب (youtube audio library)

این ابزار متعلق به خود یوتیوب است که با استفاده از آن می توانید به آهنگهایی دسترسی پیدا کنید که حق کپی رایت ندارند و رایگان

این ابزار متعلق به خود یوتیوب است که با استفاده از آن می توانید به آهنگهایی دسترسی پیدا کنید که حق کپی رایت ندارند و رایگان هستند. پلتفرم هایی مانند یوتیوب و اینستاگرام در این زمینه سخت گیری های بسیاری دارند و به حق صاحب اثر اهمیت زیادی می دهند. در صورت استفاده بدون اجازه از آهنگ و صوت های غیر رایگان در محتوایی که تولید می کنید ممکن است که توسط یوتیوب بلاک شوید و حتی ویدیو شما حذف شود. 

آموزش کار با کتابخانه صوتی یوتیوب
دانلود آهنگ برای یوتیوب بدون کپی رایت

این ابزار به شما کمک بسیاری می کند و می توانید آهنگ مرتبط با محتوای تان را با استفاده از این ابزار پیدا کنید و در ویدیو های خود از آن استفاده کنید.

ابزار یوتیوب سرچ کلمه کلیدی (keyword tools.io)

یکی از بهترین ابزار های یوتیوب سایت keywordtools.io است که کمک بسیاری به سئوی شما خواهد کرد. با استفاده از این ابزار می توانید پرسرچ ترین کلمات یوتیوب را پیدا کنید.

این ابزار یوتیوب کلمات مرتبط با کلمه مد نظرتان را پیدا میکند در نتیجه میتوانید از آن ها در کپشن، تگ ها و یا عنوان ویدیو خود استفاده کنید. این ابزار نه تنها برای یوتیوب بلکه برای سئو وب سایت هم بسیار مفید است.

سرچ کلمه کلیدی برای تایتل و دیسکریپشن یوتیوب


در این قسمت، کلیدی ترین ابزارهای یوتیوب که به رشد چنل شما کمک بسیاری می کنند را معرفی کردیم. اگر سوالی درباره هر یک از این ابزارها دارید و یا ابزارهای دیگری می شناسید که ما در ویدیو از آن ها صحبت نکردیم، برای ما و دیگر مخاطبان ویدابیا به اشتراک بگذارید.

برای ثبت رای کلیک کنید
[مجموع: 2 میانگین: 5]

مدرس دوره

غزاله غروی

سطح دوره

مقدماتی

زمان و جلسات

اتمام یافته

هزینه دوره

کاملا رایگان

عنوان دوره

کسب درآمد یوتیوب

قسمت های این دوره:

کسب درامد از یوتیوب با این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا به حال کسب و کاری نداشتید و به تولید محتوای ویدیویی و کسب درامد از این طریق علاقه‌مندید. مدتی است کانال یوتیوب خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید، اما در تولید محتوا و جذب مخاطب مشکل دارید.و یا آشنایی لازم را با ابزار های یوتیوب پیدا نکردید.کسب و کاری دارید که می خواهید با کمک یوتیوب برند سازی و تبلیغات انجام دهید. افزایش بازدید سایت و بهبود شبکه های اجتماعی خود و یا برندتان. مشتاق یادگیری اصولی تولید محتوای ویدیویی هستید و قصد جدی برای  یوتیوبر شدن دارید.

چرا دوره کسب درامد از یوتیوب ویدابیا؟

در دوره جامع ویدابیا، تمام اطلاعاتی که برای شروع و ادامه دادن تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب و رسیدن به درآمد دلاری را لازم داشته باشید، به دست می آورید.  بهترین راه برای استاد شدن در یک کار، استفاده از تجربیات برترین ها در آن حوزه است. چون نکات کلیدی و فوت های کوه گری وجود دارند که پیشرفت سریع تر در این مسیر را تضمین می کنند. 

محتوای این دوره به کمک یوتیوبر های برتر ایرانی که مشتریان ما هستند و استفاده از تجربیات یوتیوبر های برتر جهان و همچنین بررسی سوالات و چالش متداول یوتیوبر ها تهیه و تنظیم شده است. ما در ویدابیا تلاش کردیم دوره ای جامع و بدون کم و کاست و در عین حال رایگان را در اختیار شما قرار دهیم. مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهاد های شما هستیم.

پرسش و پاسخ های دوره کسب درآمد از یوتیوب

به طور کلی یوتیوب براساس تعداد بازدید ها درآمد تعیین میکنه که بر اساس فاکتور های مختلفی این عدد میتونه متغیر باشه. در قسمت ششم دوره ( درآمد از یوتیوب چقدر است) به طور کامل در موردش توضیح دادیم. 

بله، درسته که محدودیت هایی وجود داره اما راه های مختلفی برای میسر کردن این مسیر وجود داره.

 پیش نیاز خاصی وجود نداره. همونطور که در قسمت معرفی دوره گفتیم، سه چیز اصلی برای موفقیت در یوتیوب نیازه؛ زمان، علاقه و مهارت. زمان و علاقه رو که داشته باشید، مهارت رو در این دوره تا حد خیلی خوبی بدست میارید. 

از طریق دکمه دانلود دوره میتونید ویدیو های آموزش رو دریافت کنید. و اگر فقط آموزش بخش خاصی رو نیاز دارید، از قسمت فهرست موضوع مدنظرتون رو انتخاب کنید. 

لازم نیست در ابتدای کار سراغ ابزار های پیشرفته و گرون قیمت برید. میتونید با کمترین ابزار در دسترس (دوربین گوشی هوشمند، نور خورشید، یه لوکیشن مناسب در محل زندگی تون) استارت فعالیت رو بزنید. در آخرین قسمت دوره (مصاحبه با یوتیوبر) از زبان کسی که چند سال این کار رو انجام داده، میشنوید که این ایده آل گرا نبودن اول کار چقدر به شروع و پیشرفت سریع تر کمک میکنه. 

نه لزوما. چیزهایی که لازم باشه بدونید رو در ویدیو های این دوره میتونین آموزش ببینین. البته اگر بتونین به زبان انگلیسی تولید محتوا کنید، بازدید هاتون چندین برابر میشه. که اگر هم خودتون به انگلیسی و هر زبان مورد نظر دیگه تسلط ندارید، ما کمکتون میکنیم تا برای ویدیو هاتون زیرنویس انگلیسی بذارین یا دوبله انگلیسی قرار بدین و ویدئو هاتون رو جهانی کنید. در قسمت یازدهم دوره به طور کامل در این مورد گفته شده

یوتیوب برای اکثر یوتیوبر ها یک کار تمام وقت محسوب میشه؛ اما میتونید به عنوان یک کار پاره وقت هم در نظرش بگیرید. طبیعیه که هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری بگذارید، سریع تر به شرایط رسیدن به درامد از یوتیوب میرسید. که در قسمت پنجم دوره در مورد این شرایط کامل توضیح دادیم. 

یوتیوب به تمام افراد بالای 13 سال اجازه آپلود ویدیو و ساخت کانال رو میده. حتی اگر زیر 13 سال هم داشته باشید، به کمک قیم قانونی تون میتونین کانال بزنین و در مسیر کسب درامد از یوتیوب گام بردارید.

بله شما میتونین همون ویدیو هایی که برای یوتیوب میسازین رو در آپارات هم آپلود کنید و ازین طریق هم درامد داشته باشید. البته که درامد آپارات قابل قیاس با یوتیوب نیست. 

این دوره به صورت کاملا رایگان و بدون کم و کاست از طرف تیم ویدابیا در اختیار شما قرار گرفته. 

 از طریق قسمت دیدگاه های همین سایت و هم از طریق اینستاگرام ما به آدرس @vidubia_com میتونید هر سوالی در این زمینه براون ایجاد شد از ما بپرسید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *